Nudil se při močení, tak nahlásil bombu

Policie Praha, prosím? Na stanici Radlická je uložená bomba.
25. 7. 2017 KRIMI: Muž sotva chodil a mluvil, přesto nahlásil policistům bombu
25. 7. 2017 KRIMI: Muž sotva chodil a mluvil, přesto nahlásil policistům bombu

reklama

Značně opilý muž, který si prostě řekl, že zavolá na policii, povolal do služby desítky policistů. Ti následně museli zastavit dopravu metra a prohledat celé okolí Prahy 5.

„Muž k dané věci uvedl, že celou noc popíjel v hojné míře alkohol a ve chvíli, kdy se chtěl v raních hodinách vymočit v telefonní budce, tak ho napadlo, že by mohl zavolat na linku 158 a tak také učinil,“ řekl našemu reportérovi mluvčí policie Tomáš Hulan. Policisté měli málo indicií. Pouze částečný popis pachatele. Kam zmizel, tušili jen v náznacích. Možností úniku měl dost. Policejní hlídka ale jezdila ulicemi Prahy a deset kilometrů od místa, kde telefonoval, ho vypátrala a zadržela. 

„Pachatel po ohledání byl pod vlivem alkoholu, přiznal se, že užíval i drogy. Po systematickém dotazování se přiznal k činu, že to provedl, pro svoje pobavení,“ uvedl jeden z policistů. Strážci zákona pak zjistili, že muž je téměř bezdomovec a že už byl v minulosti několikrát trestaný. 

V jak vážné je situaci mu došlo až u kriminalistů, kde vystřízlivěl. Tam mu totiž řekli, že kromě toho, že mu hrozí až dva roky vězení, bude muset jak policistům, strážníkům a hasičům, tak dopravnímu podniku platit náhradu škody. Ta se může vyšplhat až na několik set tisíc korun.  

reklama

reklama