O postiženého desetiletého Míšu pečují prarodiče. Snaží se sehnat peníze na speciální léčbu

Hromadění mozkomíšního moku v lebce, epilepsie nebo vada zraku – nejen s tím musí bojovat od narození teprve desetiletý Míša. Velkou nadějí je pro něj neurokineziterapie. Vyjde ale na téměř padesát tisíc korun. Malého bojovníka mají v péči od jeho tří měsíců prarodiče, pro které jsou to nemalé finanční prostředky.
Speciální terapie pro malého Míše je velice finančně nákladná
Speciální terapie pro malého Míše je velice finančně nákladná
archiv rodiny

reklama

„Michálka máme s manželem v péči od jeho tří měsíců. Michálek se narodil s vrozeným hydrocefalem ve 34. týdnu. Během prvního roku se mu přidaly další diagnózy - epilepsie, postižení všech končetin, CVI zraková vada, DMO,” uvedla babička malého Míši na stránkách Dobryskutek.cz.

Díky cvičení a podstoupení několika speciálních terapií tak například před dvěma lety začal sám sedět. Dnes se už dokáže i otočit ze zad na bříško.  „Musíme doma denodenně cvičit a několikrát ročně podstupovat dost náročných intenzivních pobytů, které Michálka udržují v dobré kondici, protože jak roste, tak se mu velmi rychle zkracují všechny svaly a šlachy,“ upřesnila chlapcova babička.

Lucie jako dítě porazila rakovinu jater. S následky léčby bojuje dodnes

Lucie jako dítě porazila rakovinu jater. S následky léčby bojuje dodnes

Speciální terapie je velice finančně nákladná

Tento rok by měl podstoupit několik desetidenních pobytů zaměřených na neurokineziterapii, která mu v minulém roce pomohla zpevnit celé tělo a hlavně v protažení jeho zkrácených končetin. „Tato terapie je rozepsaná na deset dnů a věříme, že Michálka s dalším naplánovaným programem dostane dál a budou větší pokroky než doposud,” doplnila babička.

Jenže tato léčba je velmi finančně náročná. Vyjde totiž na necelých padesát tisíc korun. Prarodiče tak založili sbírku, ve které mohou lidé přispět na rehabilitaci pro tohoto malého bojovníka. Podařilo se jim vybrat už zhruba polovinu požadované částky.

„Bohužel, jsou to pro nás nemalé finanční prostředky, které vzhledem k našim příjmům sami nezvládáme. Všem moc děkujeme za veškerou pomoc,” uzavřela babička na stránkách sbírky. Přispět na léčbu můžete na Dobryskutek.cz.

reklama

reklama