O víkendu bude mrznout. Lyžaři by si mohli zařádit

Podle Českého hydrometeorologického ústavu by se teploty v sobotu a v neděli měly pohybovat pod nulou. Nejnižší noční teploty by mohly klesnout až na -8 °C a na horách až k -10 °C. Denní teploty mají maximálně vyšplhat na +1 °C. V sobotu bude většinou polojasno, v neděli zataženo.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Český hydrometeorologický ústav na sobotu předpovídá povětšinou polojasno, přičemž během dne by od jihozápadu republiky mělo přibývat oblačnosti. Ojediněle nás může překvapit slabé sněžení. Nejnižší noční teploty se v sobotu budou pohybovat mezi -4 až -8 °C, v místech se sněhovou pokrývkou pak kolem -10 °C. Naopak nejvyšší denní teploty vystoupají na -3 až +1 °C. Vítr bude slabý proměnlivý o rychlosti 2 až 5 m/s.

Mrznoucí ptáček

Současné počasí znamená smrt pro tisíce ptáků. Jak můžete pomoci?

V neděli nás podle ČHMÚ čeká hlavně zataženo a místy opět slabé sněžení. Místy má být skoro jasno, zejména pak na horách a oblačnosti by postupně mělo ubývat. Noční teploty mají klesnout maximálně na -3 až -7 °C, při vyjasnění a sněhové pokrývce výjimečně opět jako v sobotu kolem -10 °C. Nejvyšší denní teploty můžeme očekávat opět mezi -3 až +1 °C. Mírný vítr by se měl měnit na slabý severní o rychlosti 1 až 4 m/s.

V pondělí má být polojasno až skoro jasno, místy opět zataženo s nízkou oblačností, ojediněle slabé sněžení. Teploty i vítr by měly být podobné jako v neděli.

reklama

reklama