Obchod na skále? Proč ne! V Číně se mohou horolezci občerstvit i sto metrů nad zemí

Je libo občerstvení při horolezeckém výstupu? V čínském národním parku Shinjuzhai je k vidění ten dozajista nejbizarnější obchod na světě. Je totiž umístěný přímo na skále celých 100 metrů nad zemí. O kuriózním občerstvení informoval server RT.
Obchod na skále
Obchod na skále
Twitter/けろっと ‏ @kerotto

reklama

Netradiční obchůdek visí uprostřed skalního útesu v národním parku Shinjuzhai. Sto metrů nad zemí visící občerstvení prý přijde tamním horolezcům vhod. „Horolezeckou stezku jsem absolvoval a právě v bodě, kde je nyní občerstvení, je stoupání nejhorší. Je skvělé, že se v obchodě občerstvíte vodou nebo nějakým energetickým nápojem či jídlem. Hned máte víc sil a energii na náročný výstup,“ říká jeden z horolezců Yuangui Hu.

Prodejna se snaží být neustále dostatečně zásobená, aby poskytla pomoc stovkám návštěvníků parku, kteří tam cestují kvůli třem největším atrakcím- stezkám Miles Cliff, Hundred Miles Danxia a Brave Men´s Bridge.

 

Dostat se ale k obchůdku uprostřed skal není jen tak. Musíte být velmi zruční, opatrní a přelézt přes vratký žebřík přidělaný ke skále. V občerstvení na skále můžete platit jak kartou, tak v hotovosti. V malém obchůdku na vás bude čekat i prodavač, kterým je zpravidla zkušený instruktor.

Pracovníci horolezeckého parku mysleli i na odpadky. Zákazníci musí své nakoupené zboží buďto vyhodit již v obchodě, anebo si odpad uložit do speciální ledvinky kolem pasu, kterou si mohou horolezci opatřit přímo v národním parku.

Autoři nápadu návštěvníky ujišťují, že je tento „mini market“ naprosto bezpečný a všichni instruktoři, kteří v něm prodávají, jsou perfektně vyškoleni. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!