Období chřipek je tady: Počet nemocných stále stoupá

Zákaz návštěv v nemocnicích nebo v domovech pro seniory teď platí na řadě míst České republiky. Důvodem je razantní nárůst virových onemocnění včetně chřipky. Senioři tak nějaký čas neuvidí své blízké. Chřipka je totiž právě pro ně velmi nebezpečná.
31. 1. 2018 ZPRÁVY: POČET NEMOCNÝCH STÁLE STOUPÁ, LÉKAŘI RADÍ VYHÝBAT SE MÍSTŮM S VĚTŠÍ KONCENTRACÍ LIDÍ
31. 1. 2018 ZPRÁVY: POČET NEMOCNÝCH STÁLE STOUPÁ, LÉKAŘI RADÍ VYHÝBAT SE MÍSTŮM S VĚTŠÍ KONCENTRACÍ LIDÍ

reklama

Podle hygieniků počty pacientů s akutními respiračními onemocněními včetně chřipky přesáhly hranici epidemie na Liberecku a Jablonecku. Dětské ordinace nejen tam praskají ve švech.

Na zvýšenou nemocnost některé nemocnice reagovaly tím, že se teď kromě personálu na některá oddělení nikdo nedostane.

Jak v Liberci, tak v Turnově se uzavřela většina oddělení, na dalších odděleních vyzývají zaměstnanci rodinné příslušníky pacientů, aby zvážili návštěvu, pokud jejich zdravotní stav není úplně dobrý.

Problémy hlásí i Vysočina a Zlínský kraj

A chřipka nezasáhla jen sever Čech. Počty nemocných stoupají i na Vysočině. Tam například návštěvy nesmějí do některých domovů pro seniory nebo do nemocnice v Pelhřimově.

„Doba trvání zatím není zcela jasná, ale během víkendu a hlavně po víkendu nastal velký nárůst respiračních onemocnění,“ říká zástupce ředitele Nemocnice Pelhřimov Jaroslav Houser.

Chřipková epidemie se šíří i ve Zlínském kraji. Hygienici tam minulý pátek registrovali 1 898 nemocných na sto tisíc lidí. Zatímco nemocnost akutními respiračními chorobami se na Zlínsku zvýšila o 26 procent, nemocných chřipkou přibylo dokonce o 430 procent.

Počet onemocnění žloutenkou zase stoupl

Problém žloutenky v Ústí nad Labem nekončí: Počet nakažených opět stoupl

„Dneska v ordinaci jsem měl zhruba asi deset pacientů s respiračním onemocněním, čili s nachlazením, kašel, bolesti v krku, nejsou to zatím všechno úplně typické chřipky, ale ty typické chřipky už se taky objevují,“ uvedl zlínský praktický lékař Lubomír Nečas.

„Krajská nemocnice Tomáše Bati na základě doporučení krajské hygieny vydala zákaz návštěv. Týká se to všech lůžkových oddělení a bude to platit až do odvolání,“ prozradila mluvčí Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně Dana Lipovská.

Je dost pravděpodobné, že už příští týden se zákaz návštěv rozšíří i do dalších nemocnic Zlínského kraje. Podle hygieniků se chřipkové epidemie v tomto období opakují pravidelně rok co rok. Může za to i současný ráz počasí, dešťové přeháňky a teploty nad nulou.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!