Oběť trendu, nebo obyčejný nemrava? Muž byl vyveden z letadla za údajné osahávání letušky. Na aerolinku podal žalobu

Mike Timon (53) měl podle společnosti Alaska Airlines osahávat letušku na palubě letadla. Muž byl vyveden z letadla, ale trestní oznámení podal právě on. Američan tvrdí, že je obětí „obrácené diskriminace“ a jeho gesto nemělo se sexuálním harašením nic společného.
Letadlo společnosti Alaska Airlines
Letadlo společnosti Alaska Airlines
Pixabay

reklama

Americký cestující byl vykázán z letadla, protože se měl nevhodně dotýkat letušky, konkrétně jí měl podle letecké společnosti „sahat na zadek“. Po tomto incidentu měla Alaska Airlines zavolat policii, která si muže po přistání v San Diegu převzala a vyvedla z letadla. Jenže Mike Timon celou situaci vidí úplně jinak.

„Jen jsem chtěl požádat o drink. Použil jsem i tlačítko k zavolání personálu, ale nikdo nepřišel. Proto jsem se dotkl letušky na zádech, ne na zadku, a požádal o drink. Byl to můj druhý drink, byl jsem střízlivý! Považuji to za diskriminaci vůči mé osobě. Ženy si stěžují například na diskriminaci v práci, ale co my muži? Nesmíme se slušně dotknout opačného pohlaví, aby to nebylo bráno jako sexuální obtěžování,“ uvedl podle serveru San Diego Union - Tribune.

Soukromé letadlo prorazilo jednu z budov na maltském letišti

Kuriózní nehoda: Silný vítr na Maltě odvál letadlo přímo do budovy letiště

Mluvčí letecké společnosti potvrdil, že Američan má zákaz využívat společnost Alaska Airlines ke svému cestování. „Alaska Airilines nebude tolerovat žádný druh sexuálního zneužívání, které by se mohlo jakkoliv dotknout cestujících či personálu letadla.“

Timon je častým cestujícím první třídy a nikdy předtím konflikt s personálem neměl. Kvůli údajnému falešnému obvinění a ostudě před ostatními cestujícími podal žalobu na zmiňovanou leteckou společnost a věří ve spravedlnost. „Je to absurdní a stojím si zatím, že tu jde o obrácenou diskriminaci, kdy se muž dostal do úzkých,“ dodal Timon.

Incident se odehrál jen několik týdnů poté, co si mluvčí společnosti Facebook a sestra jejího zakladatele Randi Zuckerbergová veřejně stěžovala právě na Alaska Airlines. Důvodem bylo to, že se během letu měla stát obětí sexuálního obtěžování, jenže personál prý její stížnosti ignoroval.

 

„Muž sedící vedle na mě měl opakovaně nevhodné, oplzlé a urážlivé poznámky. S kolgyní jsme si na něj obě stěžovaly personálu. Ten nás však odbyl s tím, že je to častý pasažér a že jestli se cítím nepohodlně, mohou mě přesunout do zadní části letadla,“ napsala Zuckerbergová na svém facebookovém profilu.

Poté, co se její zpráva začala masově šířit, aerolinka zareagovala a nařídila vyšetřování. Zuckerbergová později informovala, že dotyčný pasažér byl až do ukončení vyšetřování zbaven možnosti cestovat s Alaska Airlines.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!