Oběť znásilnění prosila o pomoc kolemjdoucího muže. Ten ji ale znásilnil také

Jak krutý může život někdy být, dokazuje případ teprve 15leté dívky z Indie. Poté, co úspěšně bojovala s leukémií, má nyní další hrůzný zážitek. Minulý týden ji nejdříve znásilnili dva známí, pak i kolemjdoucí muž, kterého požádala o pomoc. O otřesném případu informoval list The Times of India.
Brutální násilí na ženách je v Indii obrovským problémem
Brutální násilí na ženách je v Indii obrovským problémem
AP

reklama

Incident se stal v sobotu v severoindickém městě Lakhnaú. Dívka šla do obchodu s potravinami, když u ní na kole zastavil její známý, který jí nabídl odvoz. Teenagerka souhlasila, ale do obchodu ten den už nedorazila. Mladík ji totiž zavezl na nedaleký opuštěný most, kde ji společně s dalším kamarádem znásilnili. 

Ale to ještě nebylo všechno. Poté, co se otřesená dívka snažila po děsivém zážitku dostat domů, potkala na cestě osmatřicetiletého Virendra Yadaho, který se nabídl, že ji doprovodí do bezpečí domova. Vyčerpaná dívka souhlasila netušíc, že se děsivý zážitek, který se stal před pár hodinami, bude opakovat. Muž s dívku zatáhl do jedné z postranních uliček města, kde ji opět znásilnil.

Děti v Indii často čelí sexuálnímu násilí (ilustrační foto)

Znásilněná desetiletá dívka z Indie, které soud zakázal potrat, porodila

Ubohé dívce se podařilo dorazit domů až uprostřed noci, kde už na ni netrpělivě čekal otec, který po dceři pátral několik hodin. Na místo pak okamžitě přijela policie, která ihned začala vyšetřovat celý případ.

Staršího muže už strážci zákona zatkli, dva mladistvé stále hledají. Jejich dopadení je ale zřejmě otázkou času, protože jsou ze stejné čtvrti jako oběť a dívka navíc ví, o koho se jedná.

Brutální násilí na ženách se v Indii nedaří vymýtit

Problém sexuálního násilí v Indii je alarmující. I přesto, že byly zpřísněny postihy za sexuální zneužívání, na věci se bohužel nic nemění.

Zpřísnění trestů bylo zavedeno po hrůzném případu, který se odehrál v roce 2012. Šest mužů znásilnilo v autobuse v metropoli Dillí 23letou studentku a poté ji brutálně zbili. Žena o dva týdny později na následky zranění zemřela. Útočníci tehdy rovněž ztloukli jejího přítele, který oběť doprovázel domů. Čtyři dospělí násilníci byli odsouzeni k trestům smrti a nyní čekají na výsledek odvolání. Pátý muž byl nalezen oběšený v cele. Poslední pachatel, který měl v době útoku krátce před 18. narozeninami, byl souzen v odděleném procesu. Jako nezletilý dostal tříletý trest. Loni v prosinci vyšel z věznice na svobodu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!