Oběti bouře Sabine: Matka s dcerou v Polsku, muži ve Švédsku, Slovinsku, Německu, Anglii a zřejmě i v ČR

Bouře Sabine, která od neděle pustoší evropský kontinent, si vyžádala další dvě oběti: matku s patnáctiletou dcerou v polské Tatranské Bukovině, na něž spadla vichrem stržená střecha půjčovny lyží. Orkán si tak podle agentury AP dosud vyžádal nejméně šest lidí. Spolu s mužem, který zemřel na Sokolovsku po autohavárii zřejmě zaviněné zhoršenými povětrnostními podmínkami, je tak obětí sedm.
10. 2. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: BOUŘE SABINE SE PŘEHNALA PŘES NĚKOLIK EVROPSKÝCH ZEMÍ
10. 2. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: BOUŘE SABINE SE PŘEHNALA PŘES NĚKOLIK EVROPSKÝCH ZEMÍ

reklama

Bouře, ještě pod jménem Ciara, v neděli zasáhla Velkou Británii a Irsko. Z Německa se, už přejmenovaná na Sabine, přehnala i přes Českou republiku a dál na východ. Vyžádala si již asi sedm obětí.

Rohozná na Jihlavsku

ONLINE: Silný vítr paralyzuje už druhý den Česko

Matku s patnáctiletou dcerou zabila střecha

Nejnovějšími obětmi jsou žena s patnáctiletou dcerou, které zahynuly v Polsku v horském středisku Tatranská Bukovina poté, co vichr utrhl střechu půjčovny lyží a odfoukl ji na lidi stojící poblíž lyžařského vleku. Zraněni měli být během incidentu také další tři lidé.

 

U Nové vsi na Sokolovsku dnes zemřel muž při autonehodě, k níž podle Policie ČR „došlo zřejmě vlivem zhoršených povětrnostních podmínek.“ Podle dostupných informací buď na automobil spadl strom, nebo byl vůz vlivem větru do stromu odfouknut.

 

Dva další muži, jeden ve Slovinsku a jeden v jižní Anglii, rovněž zemřeli poté, co byly jejich automobily zasaženy stromy. V Německu zemřel řidič po nárazu svého náklaďáku do přívěsu, který zaparkovali na dálnici v Hesensku dělníci odklízející z cesty trosky.

Povodně ve Velké Británii

VIDEO: Británie hlásí rychlost orkánu až 150 km za hodinu a ve Skotsku a Severním Irsku očekávají vánici

Ve Švédsku se jeden muž utopil poté, co se s ním a s další osobou převrhla loď na jezeře Fegen. Utonulý byl později vyplaven na břeh, druhá osoba je podle agentury AP stále pohřešovaná.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!