Obětí v ostravské nemocnici mohlo být více. Střelci se zbraň zasekávala

Ostravský střelec, který loni v tamní nemocnici zastřelil sedm lidí, použil podle policie špatně funkční zbraň. Podle výpovědi svědků se mu několikrát zasekla. Obětí tak mohlo být mnohem více.
Fakultní nemocnice Ostrava
Fakultní nemocnice Ostrava
archiv FTV Prima

reklama

Tzv. řez zbraně, který útočník použil, se používá například k výuce střelby. Některé její části chybí, což umožňuje nahlédnout do jejích útrob. Zbraň ostravského střelce byla však dodatečně upravena, aby byla schopna střelby.

V ostravské nemocnici se střílelo

ONLINE: Střelba v ostravské nemocnici: Šest mrtvých. Útočník spáchal sebevraždu

Zbraň vyrobila zbrojovka v Uherském Brodě a před třiceti lety ji prodala. Dvaačtyřicetiletý muž, který ji použil k vraždění, držel pistoli nelegálně.

Policie momentálně zjišťuje, zda si ji pachatel upravil sám, nebo ji už v tomto stavu pořídil. Podle současných informací je pravděpodobnější, že se ke zbrani střelec dostal až poté, co byla upravena.

Ačkoli dodatečná úprava zajistila schopnost střelby, nebyla zbraň úplně spolehlivá. Kdyby byla, mohlo v Ostravě zemřít více lidí. „Myslíme si, že kdyby použil plně funkční zbraň, mohly být následky mnohem horší,“ sdělil dnes novinářům moravskoslezský policejní ředitel Tomáš Kužel.

Policie před ostravskou fakultní nemocnicí

Policisté v Ostravě postupovali správně, shodli se Hamáček se Švejdarem. Policie vyšetřuje i únik fotografie z čekárny

Úprava zbraně navíc nebyla žádným amatérským počinem. Policisté i experti si lámou hlavu nad tím, jak se ji podařilo zprovoznit. „Úprava byla provedena velmi sofistikovaně a velmi dobře. I odborníci, třeba z řad pracovníků zbrojovky, se podivovali nad tím, jak se ji podařilo opravit,“ řekl náměstek policejního ředitele Moravskoslezského kraje Radim Wita.

Útočník střílel loni v čekárně ambulance polikliniky Fakultní nemocnice Ostrava. O život připravil sedm lidí. Policie už vyslechla v případu několik desítek svědků. Po motivu pachatele zatím stále pátrá a pracuje s více možnostmi. Jednou z nich je například špatný zdravotní stav.

Fakultní nemocnice Ostrava

Po střelbě v Ostravě se množí případy vyhrožování. Senior vyhrožoval střelbou oční lékařce, jiný muž úřednici

reklama

reklama