Objednal si taxi a jel přepadnout poštu

Jednačtyřicetiletý muž se v Kamýku nad Vltavou pokusil přepadnout poštu. Bizarní na celém incidentu je především fakt, že se pachatel na místo činu nechal přivézt taxíkem. Žena za přepážkou mu ale hotovost nevydala. Muži hrozí až deset let vězení.
Česká pošta
Česká pošta
FTV Prima

reklama

Mluvčí příbramské policie Monika Schindlová uvedla pro ČTK, že případ se stal již minulý týden ve čtvrtek, ale pachatele se podařilo dopadnout až nyní. Ten si objednal taxi, kterým se nechal dopravit až k poště, kde se maskovaný dožadoval peněz. Pracovnice pošty uvedla, že muž vyhrožoval také údajnou střelnou zbraní, kterou měl schovávat pod oblečením.

Žena za přepážkou se ale nenechala zastrašit a odmítla pachateli peníze vydat. „Následně odešel ven s nepořízenou a z místa činu se nechal opět odvézt taxíkem,“ uvedla mluvčí.

Podle policie má muž za sebou spoustu loupeží a v minulosti byl trestán za drogové, majetkové, ale i násilné trestné činy. Vyšetřovatelé také informovali, že se k činu muž nakonec přiznal. Jako důvod svého činu uvedl tíživou životní situaci. 

 

reklama

reklama