Oblast u hranic Íránu a Turecka zasáhlo zemětřesení. Vyžádalo si již devět obětí

Zemětřesení o síle 5,7 stupně zasáhlo hranice Íránu a Turecka. O události informuje středomořské seismologické centrum (EMSC). Turecký ministr vnitra Süleyman Soylu řekl, že kromě devíti obětí na životech je v provincii Van nejméně 37 zraněných, z toho osm lidí je v kritickém stavu. Dodal, že tři z obětí jsou zřejmě děti.
Zemětřesení
Zemětřesení
ZDROJ: AP

reklama

Škody hlásí desítky íránských i tureckých měst a obcí. Je pravděpodobné, že počet obětí ještě vzroste. Zhroutilo se kolem 1066 budov, řekl ministr vnitra Suleymana Soyl, který informace uvedl pro web Aljazeera.com. 

Ohnisko otřesů se nacházelo v hloubce pěti kilometrů asi 160 km západně od íránského Tabrízu a 100 km východně od tureckého města Van. Podle tureckého veřejnoprávního vysílače TRT World zemětřesení zasáhlo kolem 43 vesnic. "Zkáza způsobila ztrátu lidských životů. Zničené jsou čtyři vesnice," citovala agentura AP guvernéra turecké provincie Van Mehmeta Bilmeze. Na íránské straně hranic je podle AFPnejméně 40 zraněných. 

Mezi oběti jsou i děti
Autor: AP Mezi oběti jsou i děti

Společnost TRT také uvedla, že do oblastí byly vyslány záchranné týmy. „Je velmi pravděpodobné, že přibydou další oběti a škody,“ informoval servr Aljazeera.com s odvoláním na íránskou státní televizi.

Ohnisko zemětřesení
Autor: googlemaps Ohnisko zemětřesení

reklama

reklama