Oblíbeným lupem zlodějů se stává toaletní papír. Kradou ho ve velkém

Kvůli panice z koronaviru panuje nejen v ČR nákupní horečka a lidé se předzásobují. Jinak běžně dostupné zboží se stává nedostatkovým a obchody regulují jeho prodej. Situace nahrává i zlodějům a jejich novým trendem je toaletní papír. Ten pak na internetu prodávají za přemrštěné ceny.
Muži ukradli asi 500 rolí toaletního papíru
Muži ukradli asi 500 rolí toaletního papíru
(ZDROJ: NSW Police)

reklama

Ruku v ruce s nouzovými stavy států a šíření se pandemie přichází i návaly paniky u lidí. V souladu s různými omezeními se lidé po celém světě snaží předzásobit a některé zboží, které je za normálních okolností běžně k dostání, se stává nedostatkovým. Své o tom ví i Austrálie.

Dva muži v Sydney si předem vytipovali čtyři supermarkety sítě Woolworths. V odpoledních hodinách se postupně vloupali do skladů a odcizili velké množství toaletního papíru. V jednom z obchodů je ale překvapil zaměstnanec řetězce, kterého pak jeden z dvojice lupičů měl ohrožovat nožem. I tak se jim ale podařilo odcizit asi 500 rolí toaletního papíru.

„Podpořím veškerá opatření, která policie přijala na ochranu naší komunity před takto ostudnými kriminálními činy. Lidé z Nového Jižního Walesu nebudou tolerovat zločince a už vůbec ne v krizi, v jaké se země ocitla,“ uvedl šéf policie David Elliot.

V Austrálii je už několik týdnů toaletní papír nedostatkovým zbožím, protože jej lidé v panice z pandemie vykupují ve velkém. V supermarketech dochází i k potyčkám a lidé se neváhají navzájem konfrontovat, a to třeba jen kvůli jednomu balení.

toaletní papír

Nová realita pro maloobchodníky: Přídělový systém zásob a toaletní papír střežený ochrankou

Supermarkety tak byly nuceny zavést opatření před skupováním toaletního papíru a zavedly tzv. přídělový systém. Povolili jeden balík na osobu. To hrálo do noty těmto vychytralým lupičům, kteří by ho pak na internetu mohli prodat za přemrštěnou cenu.

Policie teď po zlodějích pátrá a zveřejnila jejich fotografii z bezpečnostních kamer. Na místní se obrací o pomoc v jejich identifikaci.

reklama

reklama