OBRAZEM: Drzí zlodějíčci se vloupali do bankomatu a znehodnotili tisíce bankovek. Stíhání se ale obávat nemusejí

Kuriózní případ se odehrál v indickém městě Tinsukia. Do jednoho z místních bankomatů pronikly myši a uspořádaly si poměrně luxusní hostinu. Hlodavci doslova prožrali téměř 400 tisíc korun. O bizarním incidentu informoval list The Indian Express.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

Inkriminovaný bankomat patřící státní indické bance byl kvůli technickým problémům několik týdnů mimo provoz. Když se na něj přišli podívat technici, nestačili se divit. Tam, kde měly být peníze, totiž našli jen rozcupované zbytky po bankovkách v hodnotě 500 a 2 000 indických rupií.

Banka vyčíslila celkovou škodu na 1,2 milionu rupií (přibližně 400 tisíc korun) s tím, že je sežraly myši. Jedna mrtvá se údajně našla i mezi rozkousanými bankovkami. Někteří ale této verzi příběhu nechtějí příliš věřit. „Ten bankomat byl mimo provoz tři týdny. Lidi by zajímalo, proč to trvalo tak dlouho, než přijeli mechanici,“ zauvažoval nad případem jeden z místních novinářů. K řádnému prošetření vyzvali policii také někteří politici.

Otázkou ale zůstává, koho by policie měla stíhat. Pokud vynecháme mrtvého podezřelého, který má ovšem čtyři nohy a ocas, má největší šanci zřejmě někdo z firmy, která se má o bankomaty starat.

reklama