OBRAZEM: Istanbul zasáhla silná bouřka. Krupobití působilo škody na zemi i ve vzduchu

Istanbul pustošily kroupy velké jako golfové míčky
Istanbul pustošily kroupy velké jako golfové míčky
AP

reklama

Kroupy o velikosti golfových míčků zasypaly ve čtvrtek večer turecký Istanbul. Nepřízeň počasí značně zkomplikovala dopravu na Atatürkově letišti. Letadla přistávala v extrémně náročných podmínkách, několik letů bylo odkloněno jinam a jedno krupobitím poničené letadlo muselo nouzově přistát.

Kvůli silné bouři, která trvala přibližně 20 minut, muselo 13 letadel společnosti Turkish Airlines, které směřovaly do Istanbulu, přistát na jiných letištích. „V jednu chvíli jsem si myslel, že přistaneme na moři,“ popsal pro list Hurriyet děsivé chvíle jeden z pasažérů letu z kyperské Nikósie do Istanbulu. Velké kroupy poškodily čelní skla v kokpitu a trvalo celé dvě hodiny, než stroj konečně dosedl na letišti ve městě Çanakkale.

 

Do ještě větších problémů se pak podle deníku Daily Sabah dostalo letadlo turecké společnosti Atlasjet. To sice z istanbulského letiště vzlétlo, ale po té, co kroupy zdemolovaly jeho přední část, se muselo nouzově vrátit.

Dramatické situace se odehrávaly ale také na zemi. Server Transponder 1200 informoval, že do jednoho ze stojících letadel na Atatürkově letišti nabouralo letištní vozidlo a prorazilo trup stroje kousek od podvozku

Přírodní živel působil problémy i na jiných místech největšího tureckého města. Například v přístavu Haydrapasa se převrátil jeřáb a způsobil menší explozi. Uzavřen byl také Euroasijský tunel pod Bosporským průlivem.

 

 

A lehké to neměli ani turečtí reportéři v terénu:

reklama

reklama