Obrovská krajta napadla záchranáře, tekla i krev

Zvířecí záchranáři měli s agresivní krajtou plné ruce i nohy práce
Zvířecí záchranáři měli s agresivní krajtou plné ruce i nohy práce
Youtube/ViraPress

reklama

Pořádné drama zažili zvířecí záchranáři v Thajsku. Pokus o odchycení velké krajty v domě se jim poněkud vymkl z ruky. Jeden z mužů to dokonce odnesl nepěkným kousnutím.

Pořádně urostlého hada objevila 10letá dcerka majitele domu v thajském městě Chachoengsao. Vystrašený otec proto okamžitě zavolal zvířecí odborníky, aby se o krajtu postarali. Ti ale zřejmě netušili, jak tuhý odpor bude agresivní plaz klást.

Skupinka tří záchranářů stáhla hada ze střešního trámu a začal boj. Mohutná krajta se totiž po dopadu na zem dala okamžitě do útoku, a překvapení záchranáři doslova nevěděli, kam dřív skočit. Jeden z pracovníků se následně pokusil přišlápnout hada bosou nohou. „Odměnou“ mu bylo pořádné kousnutí.

 

„Strašně to zabolelo, cítil jsem ty zuby ve své noze. Odkopl jsem ji, ale hned po mně vyrazila znovu a zahnala mě do rohu. Na chvíli jsem si pomyslel, že můžu zemřít,“ popsal pro britský deník The Sun napadený záchranář své setkání s jedním z největších škrtičů mezi hady.

Po několika minutách boje se ale týmu záchranářů podařilo naštvaného hada zpacifikovat, odvézt a vypustit do volné přírody. Podle místních má plaz na svědomí zmizelé kočky a kuřata. Nejen z videa je však patrné, že velká krajta představuje smrtelné nebezpečí také pro lidi. „Naštěstí ji moje dcera zahlédla, mohlo se stát neštěstí. Pro takhle velkého hada není problém spolknout malé dítě,“ ulevilo se majiteli domu.

Případy, kdy si krajta troufne na člověka, jsou vzácné, nicméně čas od času nastanou – například v březnu letošního roku pozřela sedmimetrová krajta dospělého muže v Indonésii.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!