Obviněný měl v gauči 21 milionů

Tak schválně, kolik milionů se vám vejde do gauče? Své o tom ví muž, kterého teď zadrželi policisté na jihu Moravy.
Schovával 21 milionů v gauči
Schovával 21 milionů v gauči
PČR JMK

reklama

Brněnští kriminalisté téměř tři roky intenzivně pracovali na podnětu z finančního úřadu, podle kterého mělo docházet k podvodům s DPH. Dvaapadesátiletý cizinec zde zprostředkovával zaměstnání cizincům v různých továrnách a provozovnách. Podezřelý si jejich práci řádně fakturoval. Mimo zákon se dostal řetězením firem a fiktivních faktur, povinnost platby DPH pak zůstala na posledním článku řetězce. Tyto nastrčené firmy ale s úřady nekomunikovaly.

Muž si našel zajímavou skrýš
Autor: PČR JMK Muž si našel zajímavou skrýš

Minulou středu se na pěti místech v republice rozběhla policejní akce, při které byl ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadržen později obviněný cizinec z východní Evropy. Při domovních prohlídkách pak kriminalisté objevili v gauči uložených 21 milionů korun a 8 tisíc amerických dolarů. Vzhledem k množství peněz si policisté museli od jedné z bank ve Velkém Meziříčí zapůjčit počítačku bankovek.

V gauči si schoval 21 milionů
Autor: PČR JMK V gauči si schoval 21 milionů

Muž byl obviněn z krácení daně, poplatku a podobné povinné platby a skončil ve vazbě. Kriminalisté budou na případu i nadále pracovat. Cizinci za jeho protiprávní jednání hrozí v případě prokázaní viny až desetiletý pobyt za mřížemi.

Jednalo se o různé měny
Autor: PČR JMK Jednalo se o různé měny

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!