Obyvatelům amerického města spadl z nebe na zahradu Hummer. Vojáci ho vysadili předčasně

Třítunový automobil byl omylem předčasně vypuštěn z přepravního vojenského letadla a přistál v rezidenční oblasti – jedenáct kilometrů od zamýšleného cílového místa. Vozidlo podle místních obyvatel ve městě Johnsonville v Severní Karolíně dopadlo do míst, kde si často hrávají děti. Nikdo však naštěstí nebyl zraněn, informoval deník Sky News.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Takzvaný „Humvee“ (Hummer) přistál za pomoci k tomu určených padáků na zahradě pozemku mezi dvěma domy. „Je to místo, kde si naše dětí hrají a běhají. Naštěstí byly v době, kdy se to stalo, ve škole, protože jinak je to místo, kde se běžně nacházejí,“ uvedla místní obyvatelka Shatwana Ross.

Náklad byl vysazen dříve, incident se prošetřuje

Očití svědci uvedli, že jak vozidlo dopadlo, uslyšeli ránu. „Po velké ráně jsem se otočil, podíval se a viděl jsem ty velké balóny blížící se sem k domu. Panikařil jsem, protože jsem myslel, že to zahalí dům nebo mě. Nevěděl jsem, co to je,“ uvedl  pro ABC11 jeden z nich.

Vozidlo bylo vysazeno z nákladního letadla C-17 jako součást vojenského cvičení. Letadlo je součástí flotily přidružené letecké základny v Charlestonu a cílová zóna pro výsadek a přistání vozu byla ve Fort Bragg.

Mluvčí základny Fort Bragg předčasné vypuštění odsoudil a uvedl, že incident se vyšetřuje. „Náklad byl z nějakého důvodu vypuštěn brzy a nyní zjišťujeme, proč tomu tak bylo,“ uvedl Michael Novogradac, mluvčí operačně-testovacího oddělení americké armády.

Pro předčasně vypuštěné vozidlo byla poslána pozemní posádka, aby jej z místa odvezla.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!