OČIMA REPORTÉRA: Muž s brokovnicí hrozil odpálením bomby v domě

V Hradci Králové se zabarikádoval v bytě muž, který měl být podle prvních informací ozbrojen. Vyhrožoval i vyhozením celého domu do povětří. Zpacifikovala ho až zásahová jednotka po vniknutí do bytu. Muž měl údajně vystřelit. Před tím, než zablokoval přístup do bytu, z něj uteklo několik lidí.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Muž s brokovnicí hrozil odpálením bomby v domě

reklama

Do ulice Milady Horákové míří po šesté hodině večer okamžitě policisté, hasiči, strážníci i záchranáři. Na cestě je také zásahová jednotka. V jednom z bytů má být zabarikádovaný muž, který podle sousedů ještě chvíli předtím napadl svou rodinu a má být ozbrojen. Manželka s dcerou prý stihly utéct ven. Muž následně vyhrožoval odpálením bomby a vyhozením domu do povětří.

Všude rozblikaná auta a desítky policistů a hasičů, zásahu přihlížejí stovky lidí okolo domu, na silnici, na chodnících, v oknech. Všechny zraky se upírají k jednomu místu. Do bytu se chystá zásahovka. Ta už ví, že muž má v ruce opravdu zbraň. Brokovnici policisté prý zahlédli, když před nimi přirazil dveře.

Kolem domu v dosahu metrů nesmí kvůli výhrůžce bombou nikdo kromě bezpečnostních složek stát. Policisté spouští zásah. Všichni s napětím čekají, co se bude dít. Za pár vteřin někdo vykřikne, že je po všem. Muž je odzbrojen a spoután. Až poté je vidět, s jakým vybavením policisté vycházejí ven – po zuby ozbrojeni samopaly a v neprůstřelných vestách vynášejí ven i těžké štíty velikosti člověka, které je měly chránit v případě nejhoršího.

Brzy přicouvá ke vchodu sanitka se záchranáři, rychle dovnitř naloží zadrženého muže a se zapnutými majáky odjíždí. Muž byl zřejmě i opilý. Sousedé na místě říkali, že agresivní nebyl poprvé, že je snad bývalý celník a jeho ženu občas našli sedět před domem vyhozenou z bytu. Pro policisty začíná vyšetřování toho, jak se událost seběhla. Zjišťují, jestli a kolikrát útočník vystřelil, zda má zbrojní pas a zbraň legálně drženou. Podle toho určí, z čeho agresora následně obviní.

 

Martin Holek

reklama

reklama