OČIMA REPORTÉRA: Skákání, mávání čepicemi nebo deskami aneb Odjezd prezidenta z nemocnice

Prezident Miloš Zeman dnes opustil po čtyřech dnech nemocnici v Praze a odjel na zámek do Lán. Zatímco natočení jeho příjezdu nebyl žádný problém, pořízení záznamu jeho odjezdu bránila najatá soukromá ochranka nemocnice. Jak celou situaci vnímal náš reportér Jaroslav Gavenda přímo na místě?
Skákání, mávání čepicemi nebo deskami.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Všichni novináři včetně našeho štábu přijeli dnes do areálu nemocnice a chtěli natočit odjezd prezidenta po čtyřdenní hospitalizaci. Nešli jsme do budov nebo na zakázaná místa. Pohybovali jsme se pouze na prostranství před budovou. 

Od rána za námi chodila soukromá ochranka, která nám zakazovala natáčet. V době příjezdu prezidenta ve čtvrtek to problém nebyl, dnes už ano. Celou dobu stála ochranka hlavně u kameramanů nebo fotografů a bránila jim v natáčení nebo pořizování fotografií. 

Způsobů využila ochranka hned několik, před objektivem skákali, mávali čepicemi nebo před kamerou měli desku z nedaleké stavby. Pro většinu novinářů tedy bylo velmi obtížné natočit odjezd prezidenta z areálu nemocnice. V bránění ochranka přestala až poté, co odjel.

Na videu je ukázka toho, jak ochranka bránila nejen štábu FTV Prima v natáčení. Z pohledu reportéra to byl zážitek, který jsem ještě nikdy v praxi nezažil. 

Jaroslav Gavenda

Reklama
Reklama