OČIMA REPORTÉRA: Vazba na střelce – popravil svoji manželku, děti prý miluje

O osudu muže, který měl ve čtvrtek večer zastřelit svoji manželku v restauraci na náměstí v Rychnově nad Kněžnou, dnes rozhodoval soud. Bývalý regionální novinář obviněný z vraždy vlastní ženy nám do kamery řekl jedinou větu...
Popravil svoji manželku, děti prý miluje

reklama

O tragické čtvrteční události mluví celý Rychnov nad Kněžnou. Muž tam po osmé hodině večer během hádky střelil do hlavy svoji manželku, matku tří dětí. Neměla šanci přežít. Podle informací od svědků měl vystřelit jednu ránu zezadu do hlavy a manželku tak v podstatě popravit.

Na příjezd střelce, kterého si poprvé budu moci prohlédnout, čekáme s předstihem už od jedné hodiny. Vazební jednání nakonec začíná až o hodinu později, mezitím usilovně prší. Najednou zatočí na boční silnici u soudu policejní auto. Eskorta vystoupí a vyvádí vysokého zamračeného padesátníka. To je muž, který podle policie zastřelil svoji ženu v restauraci na náměstí, během hádky kvůli rozvodu. Údajně jedinou ranou zezadu do hlavy. 

Do kamery uvedl jedinou větu

Policii se už ke všemu přiznal a prý spolupracuje. Jako bývalý místní novinář zřejmě tuší, co ho čeká. Tvář si nijak nezakrývá, jde zpříma dlouhým krokem a míjí naše kamery a mikrofony. Ptáme se. Nenapadne vás v tu chvíli jiná otázka než PROČ. Proč to udělal? Jeho slova ale nejspíš s otázkou nesouvisí. Řekne jedinou větu: „Děti miluju.“

Střelba v Rychnově nad Kněžnou

OČIMA REPORTÉRA: Muž zastřelil v restauraci svoji ženu ranou do hlavy

Muži hrozí až osmnáct let vězení

„Obviněný všeho lituje, ale bližší podrobnosti vám teď nemůžu sdělit. Je to kvalifikované jako zvlášť závažný zločin vraždy, kde hranice trestní sazby začíná na 10 letech a končí na 18. Hrozí jednak obava, že se bude vyhýbat trestnímu řízení a zároveň, že bude ovlivňovat svědky,“ uvedl státní zástupce František Jedlička.

Není prací reportéra dělat osobní závěry, ale vzhledem k tomu, že je v tomto případě jasné, že tři děti – dvě plnoleté dcery a třináctiletý chlapec – zůstanou bez rodičů, pálí mě stále ta nezodpovězená otázka. Proč? Dozvíme se to zřejmě až za pár měsíců při výpovědi u soudu.

reklama

reklama