Od pátku raději vytáhněte deštníky. V pondělí navíc teploty spadnou na 20°C

Zatímco do teď počasí spíše nasvědčovalo tomu, že jsme ze zimy skočili přímo do léta, tak od pondělka teploty nepřekročí hranici 20°C. Navíc už od pátku má podle meteorologů pršet. Ojediněle hrozí i bouřky.
Prima Rádce - Aplikace na sledování počasí
Prima Rádce - Aplikace na sledování počasí

reklama

„Nad střední Evropou se bude vlnit frontální rozhraní mezi teplým vzduchem na východě a chladným na západě a na začátku příštího týdne postoupí dále k východu,“ uvádějí meteorologové. Navíc od úterý se bude nad střední Evropou udržovat oblast nízkého tlaku vzduchu, která se bude zvolna vyplňovat. 

Už v pátek bude oblačno až zataženo. Zejména na východní polovině území pak bude ve znamení přeháněk a místy i bouřek. Rtuť teploměru ale vystoupá až na 26°C. Vát bude mírný severozápadní vítr o rychlosti až 5 m/s, který ale v bouřkách může zesílit.

Předpověď počasí na víkend: Co dělat na zahradě

Předpověď počasí na víkend: Co dělat na zahradě

Neděle bude slunečná

I sobota bude v podobném duchu. Na většině České republiky bude zataženo. V odpoledních hodinách pak meteorologové čekají místy přeháňky nebo bouřky. K večeru by ale oblačnosti a srážek mělo ubývat. Teploty se přes den budou pohybovat mezi 22 až 26°C.

V neděli se můžeme těšit na zlepšení. Přes den totiž bude jasno až polojasno. Rtuť teploměru se vyšplhá k 26°C a vát bude mírný východní až jihovýchodní vítr. Během dne ale bude hlavně na jihozápadě přibývat oblačnosti a dají se tam čekat místy přeháňky až bouřky.

S novým pracovním týdnem přijde ochlazení

Nový pracovní týden s sebou opět přinese oblačnou až zataženou oblohu. Navíc podle meteorologů pondělí proprší a ojediněle hrozí i bouřky. Rtuť teploměru se bude pohybovat jen v rozmezí od 16 do 20°C.Na jihozápadě se při trvalejších srážkách budou teploty pohybovat jen kolem 14°C.

Ani úterý s sebou nepřinese žádnou změnu. I tento den bude ve znamení oblačné až zatažené oblohy a občasných dešťů nebo přeháněk. Odpoledne se mohou ojediněle objevit i bouřky. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C.

reklama

reklama