Odhalení našich reportérů – špatný způsob dopravy léků

Víte, co jsou to opiáty? Léky, které se dávají pacientům s velmi silnými bolestmi. Dá se říct, že mají podobné účinky jako heroin - a mimochodem, v některých zemích se heroin na bolest skutečně podává.
10. 8. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: PŘEPRAVOU OPIÁTŮ SE UŽ ZABÝVÁ MINISTERSTVO
10. 8. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: PŘEPRAVOU OPIÁTŮ SE UŽ ZABÝVÁ MINISTERSTVO

reklama

Když si opiát vezmete, působí na váš centrální nervový systém, je ale velmi snadné se s ním předávkovat. Když si látky vezmete víc, ztratíte potřebu se nadechnout a zemřete na udušení.

Právě tyto léky jsou samozřejmě vyhledávány narkomany, a tak je jejich skladování a transport dozorován na základě zákona, který je velmi přísný. V lékárně musí být opiáty ve speciálním trezoru, pod zámkem je dokonce musí vozit i záchranáři, aby jim třeba nějaký narkoman nevlezl do sanitky a neukradl je.

Na naši televizi se ale obrátil bývalý zaměstnanec přepravní společnosti, který tvrdil, že společnost léky špatně přepravovala. Měla opiáty vozit i do takzvaných lékáren na klíč – to znamená zboží v noci vyložit do lékárny, kde nikdo není a kam za noc přijede víc dodavatelů. Tvrdil, že společnost tuto praxi provozuje už 15 let. Přitom hrozilo, že léky kdokoliv ukradne a vina padne právě na kurýra, který je do lékárny převezl, a kterému nikdo nepodepsal, že za léky už přebírá zodpovědnost.

Bývalý zaměstnanec se už v lednu obrátil na Státní ústav pro kontrolu léčiv, ten kauzu předal v dubnu ministerstvu zdravotnictví. To se o případ zajímá, vypadá to ale, že toho zatím moc neudělali. Video jsme totiž natočili v pondělí.

 

Matěj Rychlý

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!