Odpočatý, spokojený zaměstnanec je schopný práci odvést i ve zkráceném čase a možná ještě v lepší kvalitě, říká poslankyně Alena Gajdůšková (ČSSD)

Kratší doba strávená v práci. Byli byste pro? A o kolik hodin denně? Stihli byste stejnou nálož práce za kratší dobu? A co byste řekli třeba čtyřdennímu pracovnímu týdnu? Nejen tomu jsme se dnes věnovali v Názorech bez cenzury!
Kratší pracovní doba - ano nebo ne?

reklama

„Já vůbec nechápu, proč to má řešit vláda nebo odbory. Přece máme smluvní volnost, zaměstnanec se zaměstnavatelem si může podepsat jakoukoliv smlouvu, kterou uzná za vhodnou. Díky tomu, že je situace na trhu práce taková jaká je, zaměstnavatelé, aby si udrželi zaměstnance, nabízejí nejrůznější benefity. Někteří zaměstnavatelé nabízejí stravenky, někteří to, že zaměstnanci mohou pracovat z domova nebo mají zkrácenou pracovní dobu,“ říká poslanec Jan Skopeček a pokračuje: „Některá firma si může dovolit zkrátit pracovní dobu o více jak půl hodiny, některá si to zkrátka dovolit nemůže, protože je v současné době ve složité ekonomické situaci. Nechme to na těch zaměstnancích a zaměstnavatelích,“ reagoval na návrh ČSSD zkrátit pracovní dobu o půl hodiny denně.

Co na to říkali další dnešní hosté? Pusťte si úvodní video! Do studia rovněž přijali pozvání poslankyně Alena Gajdůšková (ČSSD), ekonom Lukáš Kovanda a Jan Zikeš, tajemník Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR. Telefonicky jsme se spojili také s Vítem Samkem, místopředsedou ČMKOS.

reklama

reklama