Omylem jsme vám zbourali dům, slyšela rodina z Dallasu od demoliční čety

Majitelé i sousedé nechápavě stojící nad troskami milovaného domu. Takový obrázek se naskytl lidem v americkém Dallasu, kde demoliční četa omylem srovnala se zemí nesprávnou budovu. Příběh zaznamenala i CNN.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Demolice špatného domu (zdroj:CNN)

reklama

Dům, do kterého omylem vjely demoliční stroje, měl pro majitele velkou citovou hodnotu. Dva kamarádi, kteří v budově jako děti vyrůstali, dali dohromady společné úspory, aby svůj milovaný domov v Dallasu vykoupili a znovu dali dohromady. Počítali s kompletní rekonstrukcí, protože šlo o památku z roku 1923. Kamarádi Jeremy Wenninger a Robb Hagestad ovšem narazili na opravdu špatně informovanou demoliční četu, která jejich společný sen o bydlení poslala k zemi.

 

Demolice

Po složitých peripetiích, kdy se oba muži museli vypořádat v domě i se squattery, začali rekonstruovat. Budova ani okolí tedy ještě nebyli upravené. To prý na demoliční četu působilo tak, jako by se o pozemek nikdo nestaral.

„Viděli jsme popadané větve před domem, vytrhané trubky a elektřinu. Mysleli jsme, že je to dům na demolici,“ uvedl Bobby Lindamood z demoliční firmy JR’s Demolition s tím, že na domě nebylo viditelné domovní číslo.

Demolice vzbudila obrovský poplach. Sousedé začali majitelům psát vyčítavé zprávy. Celé okolí počítalo s tím, že krásný starý dům získá opět svou původní podobu. Až z telefonátů sousedů se tedy šokovaní majitelé o celé věci dozvěděli.

Během pár desítek minut byl dům zbouraný. „V tomto domě jsme měli spoustu vzpomínek a do rekonstrukce jsme dali tolik úsílí,“ smutně odpovídal Robb Hagestad s tím, že jsou dva roky práce pryč. „Pořád nemůžeme uvěřit, že je to pravda,“ uvedl Jeremy Wenninger.

Demoliční firma hledá způsob, jak majitele odškodnit. „Za 35 let je to první demolice, kdy jsme udělali takovou chybu. Mysleli jsme si, že máme správný pozemek,“ uvedl majitel demoliční firmy.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!