Opice v Indii odnesla kojence přímo z postýlky. Chlapce našli mrtvého ve studni

Indická policie vyhlásila hodně neobvyklé pátrání. V jejím hledáčku je totiž makak, který měl přímo z domu odnést malého chlapce. Jeho tělo bez známek života našli druhý den svědci ve studni za domem.
Makak, ilustrační foto
Makak, ilustrační foto
Pixabay

reklama

Incident se stal v sobotu v indickém státě Urísa. Matka 16denního kojence sice vše viděla, chlapce, který spal v postýlce pod sítí proti hmyzu, ale zachránit nestihla. „Zareagovala ihned, ale opice se rychle dostala na střechu a zmizela z dohledu,“ uvedl jeden z vyšetřovatelů pro agenturu AFP.

Následné pátrání skončilo tragicky. Tělo chlapce našli svědci druhý den ve studni za domem, kam ho opice zřejmě upustila. Chlapeček podle přivolané doktorky neměl žádná zřetelná poranění. Příčinou smrti je tak pravděpodobně utonutí.

Policistům pomáhá v pátrání po nebezpečném zvířeti také místní kmen domorodců, který se na chytání opic specializuje. Samotní vyšetřovatelé přiznávají, že něco podobného nepamatují. „To, že opice zaútočí na lidi nebo vlezou do domu, kde hledají potravu, se občas stane. Toto je ale první případ, kdy opice odnesla dítě,“ řekl pro BBC jeden z místních policistů. „Doufáme, že ji do týdne chytíme,“ dodal.

V Indii nemají problém šoupnout do lochu ani osly (ilustrační foto)

VIDEO: V Indii zavřeli do vězení stádo oslů. Okusovali drahé květiny

Indická média informují, že v oblasti Urísy se poslední dobou množí incidenty, v nichž hrají hlavní roli opice. Například v březnu minulého roku musely úřady dočasně uzavřít několik škol kvůli častým útokům opic. Ten samý měsíc pak zemřel státní zaměstnanec, kterému opice skočila ze stromu přímo na hlavu, píše Hindustan Times.

Problémy ale působí opice po celé Indii. Ve městech často plundrují zahrady, kradou zboží na trzích, ničí střechy obytných budov a snaží se dostat do bytů. Když se jim to povede, nezřídka po sobě zanechají pořádnou spoušť. V honbě za potravou se někdy nebojí ani zaútočit na lidi. Odvety se ale příliš obávat nemusejí, hinduisté totiž některé druhy opic považují za posvátná zvířata.

reklama

reklama