Opilý Američan hajloval v německých Drážďanech. Od kolemjdoucího si vysloužil ránu pěstí

Drážďany
Drážďany

reklama

Alkoholem značně posilněný muž (41) ze Spojených států o víkendu v ranních hodinách zjistil, že připomínání nacistické minulosti se v Německu nemusí vůbec vyplatit. Za opakované zvedání pravice si totiž vykoledoval hned dvojitý trest - nejdříve mu totiž náhodný kolemjdoucí uštědřil ránu pěstí. Následně pak zahraniční turista skončil v rukách místní policie.

Celý incident se měl odehrát v sobotu brzy ráno v německých Drážďanech, kdy se opilý jedenačtyřicetiletý Američan pravděpodobně vracel z noční zábavy. Právě alkohol byl možná důvodem, proč mu přišlo zábavné hajlovat před jednou z místních kaváren v centru.

Za zvedání pravice dostal ránu pěstí

Pochopení pro jeho humor ovšem neměl jeden z náhodných kolemjdoucích, který mu na osmdesát let starý pozdrav z nacistické éry odpověděl úderem své ruky. Na místo během krátké chvíle dorazila také policejní hlídka.

Ta už útočícího Němce na místě nezastihla, protože zmíněný muž stihl z místa konfliktu utéct. Policisté tak objevili jen opilého turistu, který po ráně pěstí údajně utrpěl jen menší poranění. Jedenačtyřicetiletý Američan byl následně zadržen a převezen k výslechu.

Na policejní stanici byl pak výtržník obviněn z porušování německých zákonů, které zakazují jakékoliv zobrazování znaků souvisejících s nacismem. Jestli bude turista nějak potrestán zatím není známo, ale příliš mu zřejmě nepomůže ani fakt, že policie u něho podle tiskové zprávy nalezla také různé odznaky „protiústavních organizací, které zahrnují také nacistické symboly a slogany.“

Podobný případ minulý týden v Berlíně

Naše zpravodajství vás už minulý týden informovalo o podobném incidentu, který se před týdnem odehrál v Berlíně. Dvojice čínských turistů se tam u budovy bývalého Říšského sněmu vzájemně fotila se zdviženými pravicemi.

Ani jim se nakonec to, co bylo zřejmě původně myšleno jen jako nevinná zábava, vůbec nevyplatilo. Každý totiž dostal pokutu 500 euro, což je v přepočtu zhruba třináct tisíc korun. O zmíněném případu se můžete více dočíst zde:

Budova Říšského sněmu v Berlíně

Čínští turisté hajlovali před německým Říšským sněmem. Skončili v rukou policie

Německo je známé tím, že jakékoliv připomínání jejich nelichotivé nacistické historie bere velice vážně. Dokazují to i postihy, které za propagaci nacismu v Německu hrozí - v krajním případě může hříšník strávit až tři roky za mřížemi.

reklama

reklama