Opilý řidič osobáku vezl 10 osob, jednoho z pasažérů přejel!

Vážná dopravní nehoda se stala v neděli kolem půl čtvrté ráno na Českokrumlovsku. Devatenáctiletý řidič vezl v osobním voze značky Peugeot 207 celkem 10 pasažérů, přičemž jeden z nich se vezl na přední kapotě auta. Během jízdy podél železniční trati mezi obcemi Plešovice a Třísov mladík prudce přibrzdil. Muž z kapoty spadl, následně se řidič s autem znovu rozjel a přejel ho.
Opilý muž vezl 10 osob
Opilý muž vezl 10 osob
PČR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

S těžkými zraněními byl jednadvacetiletý muž transportován do krajské nemocnice. Podle našich informací je jeho zdravotní stav velmi vážný a stále má ležet na JIP. Podle rozsahu zranění pravděpodobně už ale nikdy nebude chodit.

Jeden pasažér se vezl na kapotě
Autor: PČR Jeden pasažér se vezl na kapotě

Řidič nadýchal 0,9 promile. Dechovou zkoušku ale policisté provedli s delší prodlevou. Hodnota v době nehody tak měla být vyšší, což také bude rozhodovat při následné kvalifikaci přečinu. Českokrumlovští kriminalisté teď čekají na výsledek znaleckého posudku. Prozatím je šofér podezřelý ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti a hrozí mu vězení až na 3 roky. Kriminalisté ale v průběhu dalšího vyšetřování mohou případ ještě překvalifikovat na těžkou újmu na zdraví. V tom případě by muži hrozil trest odnětí svobody až na 4 roky.

Cesta u železniční trati
Autor: PČR Cesta u železniční trati
Reklama
Reklama