Opravdový přítel: I po smrti svého pána na něj pes stále věrně čeká. Už 80 dní

Že zvířata nemají city? Ale kdeže! Důkazem oddanosti a lásky je pes, který už více než 80 dní čeká na rušné silnici na svého pána. Ten je ale už více než 80 dní po smrti. Záběry, které zachycují smutného pejska vyhlížejícího svého páníčka, obletěly celý svět.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Rušná komunikace v Honhotu, městě ve středu Mongolska. Málokdo by čekal, že uprostřed silnice bude sedět pes. Jenže tenhle pejsek tam sedí už více než 80 dní. Ptáte se proč? Čeká  na svého majitele.

Jenže ten už se bohužel nikdy z práce nevrátí, nikdy domů nepřijde. Majitel psa zemřel letos 21. srpna a od té doby věrné zvíře neúnavně svého pána vyhlíží na silnici.

„Sedí tu den co den, jídlo si od nás vezme, ale když ho chceme vzít do auta a odvézt z téhle rušné části, ihned uteče,“ říkají místní taxikáři, kteří se snažili dostat smutného psa ze silnice.

 

„Vztah mezi ním a majitelem musel být neuvěřitelně hluboký. Sedí tam den co den a vyhlíží,“ řekl jeden z dalších svědků.

Lidé mají o psa samozřejmě strach. Rušná a nepřehledná silnice doslova svádí k tragédii. „Věříme, že nakonec ho nějaká hodná rodina k sobě přijme a on nalezne nový a spokojený domov,“ říkají další.

Záběry smutného domácího mazlíčka se objevily na populárním čínském webu Sina Weibo. Od 10. listopadu, kdy bylo video na stránku vloženo, má již více než milion zhlédnutí.

Pes Paco

VIDEO: Takhle vypadá superpes! Mazlíček skáče s padákem i jezdí na motorce! Co všechno dokáže?

V žádném případě nejde o první případ psa, který si získal srdce milionů lidí na sociálních sítích. Pes jménem Siung-siung byl natočen začátkem tohoto roku, jak trpělivě a pravidelně čeká na svého pána na vlakovém nádraží. I tyto záběry sklidily na internetu velké ovace.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!