Osmnáctiletý mladík zřejmě zabil svého osmiletého nevlastního bratra

Vražda dítěte na Opavsku - scéna jako z hororu. Policie zatarasila celou ulici. Obyvatelé Budišova si až do teď nedokázali ani představit, že by k podobné situaci mohlo v jejich městě vůbec dojít.
17. 7 2017 KRIMI: Vražda dítěte na Opavsku
17. 7 2017 KRIMI: Vražda dítěte na Opavsku

reklama

Drama se mělo odehrát v neděli večer v rodinném domě v Budišově nad Budišovkou. Sousedé vypověděli, že k domu dorazilo několik policejních aut. Vyšetřovatelé prý nechali zatarasit celou ulici. „Je to hrozné, strašné. To By člověk nikdy neřekl, že se něco tady na ulici může stát.“ řekla jedna ze sousedek.

Podle dostupných informací je obětí vraždy teprve osmiletý chlapec. O život ho měl připravit jeho starší osmnáctiletý nevlastní bratr. „Ten mladý, že zabil toho bráchu mladšího, toho adoptovaného. Se říká.“ dodala sousedka. Reportérce Michaele Nedomové se podařilo zjistit, že jde o rodinu, která má mít tři děti. Dvě z nich byly adoptované. Místní lidé jsou z toho, co se tu odhrálo, v šoku. Většina z nich se k tragédii ani nechtěla vyjadřovat.


„Co k tomu říct? Byla to jinak bezproblémová rodina. Úplně v pohodě žili všechno jako.“ Policisté jsou zatím skoupí na slovo, případ nechtějí - s ohledem na mrtvého osmiletého chlapce - příliš komentovat. „Moravskoslezští policisté prověřují okolnosti zvlášť závažného zločinu vraždy. Vzhledem k faktu existence zvlášť zranitelné oběti dále aktuální legislativy v tuto chvíli nemůžeme zveřejnit.“ řekla tisková mluvčí Policie Gabriela Holčáková. 
 
Co mladíka k tak hrůznému činu vedlo, teď musí objasnit kriminalisté. Za vraždu nevlastního bratra mu každopádně hrozí až výjimečný trest. 

reklama

reklama