Ostrá diskuze v Názorech bez cenzury - souboj Havlíčka se Skálou

V kauze lithium už padlo trestní oznámení a další žaloba může přijít už brzy. I to zaznělo v našem internetovém pořadu Názory bez cenzury na téma těžby vzácného nerostu na Cínovci. Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček nevyloučil, že angažuje právníky, aby se bránil těm, kteří ho v souvislosti s podepsaným memorandem očerňují.
Havlíček vs. Skála - Lithium
Havlíček vs. Skála - Lithium

reklama

„Já zvažuji právní kroky vůči všem, kdo se mě snaží skandalizovat, ať už je to pan Babiš nebo tady pan Skála, protože to, na čem mi skutečně záleží je moje dobré jméno.“ řekl v Názorech bez cenzury ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček. „Trestní oznámení na vás podávají lidé, lítá to po internetu, vy to víte, Já tyto silácké kousky nedělám.“ odvětil místopředseda KSČM Josef Skála.

Ministr průmyslu, který memorandum podepsal a místropředseda KSČM, který kvůli němu chce svolat mimořádnou schůzi sněmovny se do sebe ve studiu Názorů bez cenzury pustili velmi ostře. Havlíček Skálovi opakovaně vytýkal neznalost českých zákonů.

„Já jsem jednal v zájmu občanů české republiky a za podpisem memoranda si stojím.“ dodal Havlíček, než jsme v internetové debatě přešli k dotazům od diváků - a některé skutečně ťaly do živého. Celou debatu si můžte pustit zde:

 

Havlíček odmítl, že by Česku kvůli memorandu mohla hrozit mezinárodní arbitráž. Skála se ale s jeho argumenty odmítl spokojit. Celou kauzu sledujeme a budeme vás o jejím průběhu informovat. 

reklama

reklama