Ostřílený reportér Primy ukázal svou sbírku cen! Má je na klavíru jako Gott

Slaví 67. narozeniny! Ostřílený reportér Primy Josef Klíma při oslavě zapátral ve svém archivu a ukázal fotografii, na které má sbírku svých pěti cen Týtý, které má podobně jako Karel Gott doma na klavíru.
Josef Klíma - Očima Josefa Klímy
Josef Klíma - Očima Josefa Klímy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Ceny Týtý mám doma na klavíru. Pro nás to byl vždy takový malý televizní Oscar, ocenění celoroční práce. V roce 2012 navíc tím, že jsem porazil Karla Gotta jako absolutní vítěz, tak to považuji za ocenění role investigativní žurnalistiky ve společnosti. To bych řekl, že trvá dodnes, protože řada lidí ztratila důvěru v oficiální instituce a obrací se na nás s voláním o pomoc, jako na poslední možnost,“ prozradil Klíma.

Josef Klíma a jeho ocenění
Josef Klíma a jeho ocenění

Kdo se o zrcátka stará? „S mými cenami si hrajou mí vnoučci, nemusím je tedy leštit,“ směje se Klíma. Chtěl by se dožít vysokého věku? „Dříve dlouhověkost, dnes už středověkost máme v rodině, otec zemřel v 85 letech. Nechtěl bych se dožít ani stovky, už teď je mi svět sociálních sítí a hoaxů někdy naprosto nesrozumitelný a ptám se sám sebe, jestli jsem se zbláznil já, nebo ostatní?“ směje se Klíma.

Na Primě se Očima Josefa Klímy vysílá už pátým rokem, témata reportáží získává různě. „Lidi mě chytají všude! Já jsem třeba na nudapláži, spím a najednou se probudím a nade mnou nahý chlap a říká mi: „To jsem rád, že vás tu vidím, mně nespravedlivě propustili z práce, mám tu všechny doklady od právníka a nechcete se na ně podívat?“ říká reportér.

Josef Klíma
Josef Klíma

Dokonce čelil výhrůžkám. „Nějaký lump mě napadl v Ivančicích před časem. Vyhrožoval mi, že mi rozbije hlavu lopatou, jestli tam ještě budu lézt. Mně to tenkrát přišlo k smíchu, protože týden předtím jsem ležel na koronárce, zastavili mi srdce, aby mě zbavili arytmie… Tam jsem se bál o život. Teď jak jsem starší, tak se daleko víc bojím na D1, že mě smete kamión ze silnice a že mě zradí srdce, nebo jiný tělesný orgán,“ říká Klíma.

Jaká témata za dobu vysílání Očima Josefa Klímy považuje za výjimečné? „Já si pamatuju především na případ Lukáše Nečesaného. Byli jsme to my, kdo jako první upozornil na to, že v případě Lukáše daleko víc věcí svědčí v jeho prospěch než v jeho neprospěch,“ dodal Josef Klíma. Další vydání Očima Josefa Klímy uvidíte na Primě v neděli ve 21.55 hodin.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama