Ostrov jen pro ženy? Proč ne! Jeden takový bude ve Finsku

Takzvaný Supershe Island vznikne na pobřeží Finska a bude sloužit jako útočiště pro ženy. Nesmí tam totiž žádný muž! Ženy tak budou mít místo, kde si mohou odpočinout od všudypřítomných tlaků společnosti.
Ostrov jen pro ženy? Proč ne! Jeden takový bude ve Finsku!
Ostrov jen pro ženy? Proč ne! Jeden takový bude ve Finsku!
twitter/Marcus Draven ‏

reklama

Nápad na ženský ostrov dostala podnikatelka Kristina Rothová při filozofické myšlence, která říká, že jsme průměrem pěti lidí, se kterými se nejvíce stýkáme. „Moji filozofií je, že pokud se obklopujete úžasnými ženami, a pokud tyto skvělé ženy dokážete přivést na jedno místo na světě, pak budete průměrem této skupiny,“ řekla Rothová pro CNN.

Ostrov Supershe na pobřeží Finska bude mít kapacitu deseti lidí, kteří budou ubytování ve čtyřech luxusních chatkách. Volný čas tam mohou ženy trávit při wellness aktivitách, které mají přispět ke vzájemnému sblížení žen na ostrově.

PŘÍŠTÍ MĚSÍC SE OTEPLÍ, PŘIJDE I DÉŠŤ

Březen, do parku vlezem. S příchodem jarního počasí nás ale čekají i deště

Ovládají svět muži?

Není divu, že nápad s ostrovem pro ženy, pochází právě od Rothové. Ta je totiž autorkou lifestylového blogu SuperShe, ve kterém se věnuje především ženám a mimo jiné tam podporuje něžné pohlaví, aby se spojilo a panovala mezi nimi přátelská atmosféra.

„Vážně jsem žila, pracovala a dýchala ve světě, který ovládají muži. A když jsem v posledních letech začala více cestovat, měla jsem možnost se potkat se spoustou báječných žen po celém světě,“ říká Kristina.

 

 

Ale byl to paradoxně právě muž, díky kterému Rothová dostala nápad koupit ostrov ve Finsku. Díky přítelovi se totiž zamilovala do finské přírody. „Ukázal mi tohle souostroví a potom, co jsem ostrov koupila, jsme ho začali renovovat,“ říká Rothová.

Užít si dovolenou na luxusním ostrově jen pro ženy, ale není jen tak. Musíte projít přísným sítem zájemkyň, ze kterých si vybírá samotná autorka nápadu. A co by měla správná adeptka rozhodně mít? „Číslo jedna, které je pro mě důležité, je, že máte úžasnou optimistickou osobnost s chladnou hlavou- přeci jen jste pořád ještě na ostrově,“ uvádí některé požadavky Kristina.

Lincoln Hall strávil noc pod vrcholem Everestu bez kyslíku a stanu a přesto přežil

Zázrak na Everestu: Australan zůstal pod vrcholem a měl být mrtvý, ráno ale všechny vyděsil

Ostrov by se měl pro první návštěvnice otevřít už v červnu

Na ostrov, který bude určen k relaxaci a oproštění se od okolního světa a všudypřítomného stresu, chce podnikatelka nejprve pozvat VIP členky komunity SuperShe. A to už teď v červnu. Pak už nebude nic bránit tomu, aby se ostrov otevřel i pro ostatní ženy.

„Miluju Karibik a Hawaj, ale byla jsem sama velmi překvapená, jak jsem se tady cítila doma a jak hezké to bylo," poznamenala Rothová. „Je velice zajímavé vidět to celé spektrum žen, které se do resortu hlásí a mě tím ujišťují, že je tohle místo opravdu potřeba,“ dodala.

reklama

reklama