Otřesné: Otec měl ubodat vlastní dvouletou dceru. O tři roky starší syn útok přežil

Zrůdný čin teď vyšetřuje zlínská mordparta. Ve Starém Městě u Uherského Hradiště podle policie zavraždil otec vlastní dceru. Nožem pak měl napadnout i svého syna, ten ale naštěstí přežil.
29. 9. 2017 KRIMI: MALOU HOLČIČKU MĚL UBODAT VLASTNÍ OTEC
29. 9. 2017 KRIMI: MALOU HOLČIČKU MĚL UBODAT VLASTNÍ OTEC

reklama

To, co se ve čtvrtek stalo v panelákovém domě ve Starém Městě, je zcela mimo lidské chápání. Osmadvacetiletý muž podle policie nožem zaútočil na svou dvouletou dceru a pětiletého syna. „Muž jedno dítě usmrtil a druhé zranil, to skončilo v péči lékařů a je mimo ohrožení života,“ uvedla mluvčí zlínské policie Lenka Javorková.

Obě zakrvácené děti našla doma jejich příbuzná, když si je přišla vyzvednout. Na místě bezvládně ležel i jejich otec. Zda se pokusil o sebevraždu, není zatím jasné. „Dospělý muž byl poté ve vážném stavu letecky transportován do Olomouce,“ informoval televizi Prima mluvčí ZZS Zlínského kraje Petr Olšan. Podle posledních informací není v ohrožení života.

Manželka se s útočníkem chtěla rozvést

Nejsmutnější je, že dvouletá holčička zemřela přímo před zraky svého 5letého bratra. Muž byl podle našich informací opilý a pod vlivem drog. V minulosti se opakovaně léčil na psychiatrii. S manželkou měl údajně dlouhodobé spory. Před měsícem ji prý dokonce fyzicky napadl. Chtěla se s ním proto podle sousedů rozvést. 

„To bylo tak krásné děcko, strašně krásná holka, kudrnaté dlouhé vlasy,“ nemohla celé tragédii uvěřit sousedka problémového muže.

Shodou okolností je to téměř přesně rok, kdy se na Zlínsku stala velmi podobná tragédie. V Kašavě kvůli partnerským sporům ubodal otec svého 4letého syna. O dva dny později tehdy v nemocnici zemřel i útočník.

reklama

reklama