Otřesné týrání zvířat: V chovu byly podvyživené i mrtvé kusy

Otřesný případ týrání zvířat zveřejnila veterinární správa Královéhradeckého kraje. U soukromého chovatele našla podvyživené krávy a koně mezi dalšími už mrtvými zvířaty. Veterináři pak na místě museli utratit několik zvířat.
30. 1. 2018 ZPRÁVY: OTŘESNÉ TÝRÁNÍ ZVÍŘAT – V CHOVU BYLY PODVYŽIVENÉ I MRTVÉ KUSY
30. 1. 2018 ZPRÁVY: OTŘESNÉ TÝRÁNÍ ZVÍŘAT – V CHOVU BYLY PODVYŽIVENÉ I MRTVÉ KUSY

reklama

Chovatel měl stáje a chlévy ve Rtyni v Podkrkonoší, kam se veterinární správa vydala na základě oznámení. I zkušení pracovníci ale potvrdili, že něco takového neviděli za desítky let praxe. Veterinární správa zveřejnila ze zásahu pouze dvě fotografie. I z těch si ale můžete udělat představu, jak asi chov vypadal.

„Podestýlka až do výšky metr a půl, zvířata se v této podestýlce nemohla pohybovat. Našli jsme tam i některá mrtvá zvířata. Hasičský záchranný sbor nám pomáhal s vyproštěním, když to takhle nazvu, těchto zvířat ze stájí,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima ředitel Krajské veterinární správy pro Královéhradecký kraj Aleš Hantsch.

Na majitele, který měl chov na starosti, se už chystá trestní oznámení kvůli týrání zvířat a také ho čeká pokuta od veterinární správy a ta prý nebude jen v řádech tisíců korun.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!