Otřesný případ týraného psa řeší policisté v Děčíně

Šokující případ s týráním psa řeší policisté v Děčíně. Vypadá to, jakoby si majitel udělal ze zvířete boxovací pytel. Psa se naštěstí před jistou smrtí podařilo včas zachránit.
4. 3. 2018 KRIMI: OTŘESNÝ PŘÍPAD TÝRÁNÍ PSA ŘEŠÍ POLICISTÉ V DĚČÍNĚ
4. 3. 2018 KRIMI: OTŘESNÝ PŘÍPAD TÝRÁNÍ PSA ŘEŠÍ POLICISTÉ V DĚČÍNĚ

reklama

Kříženec Rony byl brutálně týraný. Místo pohlazení nejspíš na denním pořádku zažíval bití. Má zlomené čelisti, vymlácené zuby a pravděpodobně přijde i o oko.

„Viděl jsem už pár týraných psů, ale nikdy psa, který by byl takhle domlácený. Já si neumím představit, co se tomu psovi stalo, že má takové následky, protože buď na něj musel dupnout, nebo ho přetáhnout nějakou tyčí,“ říká zaměstnanec útulku Jaroslav Kácha.

Stačilo málo a Rony nemusel žít. Pomoc přišla doslova za pět minut dvanáct. Rony má svého anděla strážného a tím je anonym, který se ozval děčínským strážníkům.

„Nahlásil důvodné podezření, že na Tyršově ulici se pohybuje pán, který má psa a jemu se zdá, že ten pes je týraný. Nedokázal určit přímo, kde muž bydlí,“ uvedl zasahující strážník Václav Němeček.

Otřesné týrání zvířat : V chovu byly podvyživené i mrtvé kusy

Otřesné týrání zvířat: V chovu byly podvyživené i mrtvé kusy

Strážníka městské policie to ale nezastavilo a začal pátrat, nakonec v jednom z bytů daného činžáku uspěl. Jeden z nájemníků se totiž při zmínce o psovi začal chovat podezřele.

„Začal vyhýbavě, že psa má, ale že ho nemá teď, ale v tu chvíli pes vyběhl z bytu mně naproti. Měl krvavý rypák i zakrvácené ucho. Majitel řekl, že ho trestal a že to trošku přehnal,“ popsal chování majitele psa strážník.

„V noci se nedalo spát, jak chudák pes kvílel. Hrozný, jako kdyby toho psa snad stahoval z kůže,“ řekla sousedka majitele týraného psa.

O případ se už zajímá i státní policie.

„Včerejšího dnes jsme od městských strážníků přijali oznámení o údajném týrání psa, z důvodu probíhajícího prověřování nemůžeme zatím sdělovat žádné bližší informace,“ uvedla mluvčí Policie ČR Pavla Kofrová.

Ronymu už se naštěstí daří lépe, až se úplně vyléčí, budou mu v útulku hledat nového majitele, takového, díky kterému bude Rony opět moci věřit lidem.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!