Otvírá nová italská vláda opět náruč migrantům? Ve Středozemí operuje minimálně 10 lodí, většinou německých

Podle italského ministerstva vnitra se v současné době ve Středozemním moři pohybuje nejméně deset lodí neziskových organizací, jejichž cílem je sbírat v mořských vodách – nejčastěji u břehů africké Libye – migranty a vozit je na evropský kontinent. Informací o lodích neziskových organizací přinesl italský server il Giornale.
Ilustrační foto: migranti ve Středozemním moři
Ilustrační foto: migranti ve Středozemním moři
@seacoverage / Twitter

reklama

Podle informací italského deníku z deseti plavidel neziskových organizací ve Středozemním moři pouze jedna patří italské organizaci. Ostatní jsou ve vlastnictví neziskových organizací jiných států, nejčastěji původem z Německa.

Opětovné otevření italských přístavů?

Povolení pro vstup do italských přístavů zatím dostala pouze loď „Mare Jonio“ neziskové organizace Mediterranea Saving Humans s jednatřiceti migranty na palubě, z nichž několik bylo infikováno svrabem.

Skutečnost, že takzvané „záchranné“ akce ve Středozemním moři byly reaktivovány právě v okamžiku, kdy se domluvili na vytvoření nové vlády dosavadní nepravděpodobní partneři Hnutí pěti hvězd a Demokratická strana, vyvolává podle deníku řadu otázek.

Bývalí koaliční partneři Matteo Salvini a Giuseppe Conte

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Salvini prozatím vyšachován. Multikulturní obohacení může pokračovat. Neziskovky, ÚV EU nebo papež František budou mít pré!

Přichází Salviniho snaha vniveč?

Šéf Demokratické strany Nicola Zingaretti uvedl, že italská otázka přistěhovalectví se bude muset změnit. Zingaretti měl také s odkazem na to, že mluvíme o lidských bytostech, požádat italského premiéra Giuseppe Conteho o přerušení platnosti bezpečnostní vyhlášky prosazené bývalým ministrem vnitra Matteo Salvinim, který pod výraznými sankcemi uzavřel italské přístavy pro neziskové organizace přivážející do země migranty.

Snahu Zingarettiho znovu otevřít italské přístavy nelegálním migrantům podpořily klasické italské hlasy jako zpěvačka Fiorella Mannoia nebo filantropka, esejistka a bývalá prezidentka nevládní organizace Emergency Cecilie Strada.

Deník Il Giornale dále informoval s odkazem na politika Andrea Crippy ze strany Liga Severu, že devět senátorů Hnutí pěti hvězd je připraveno se postavit proti plánované nové vládní koalici jejich strany s Demokratickou stranou.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!