Panenka Barbie doznává změn. Nový model bude k dostání i s hidžábem

Společnost Mattel vydala neobvyklý koncept panenky Barbie. Poprvé za 58 let existence této hračky na sobě panenka nemá sexy kratičké šatičky nebo princeznovské róby. Ani její vlasy nejsou husté a hebké, protože jsou zkrátka schovány pod hidžábem. A kdo se stal předlohou netradiční panenky? Jednatřicetiletá americká šermířka Ibtihaj Muhammadová.
První panenka Barbie v hidžábu
První panenka Barbie v hidžábu
AP

reklama

Byla to právě tato Američanka, která v roce 2016 soutěžila na olympijských hrách jako první občan Spojených států v hidžábu. A právě ona inspirovala tvůrce panenek od Mattel, aby vytvořili úplně první Barbie s pokrývkou na hlavě. Panenka jako by 31leté Ibtihaj Muhammad z oka vypadla. Barbie působí v edici Barbie Shero, která boří mýty o klasickém pojetí krásy těchto panenek. Dříve se jako předlohy pro panenky od Mattel právě této série volily krásky typu Ashley Graham, Zendaya, Kristin Chenoweth, Gabby Douglas, Emmy Rossum nebo Trisha Yearwood.

Nová panenka Barbie
Autor: instagram/@spletnik_ru Nová panenka Barbie

„Děkuji společnosti Mattel za to, že si zvolila právě mě jako nového člena rodiny @BarbieShero! Tahle série poukazuje na ženy, které se snaží bourat hranice možného a inspirují nové pokolení dívek. Jsem velmi vzrušená možností přidat se k neuvěřitelnému spojení neuvěřitelných žen! Jsem hrdá na to, že dívky si nyní budou moci hrát s Barbie, která nosí hidžáb. Můj dětský sen se splnil,“ okomentovala spolupráci Muhammad.

Panenka i živá verze
Autor: instagram/@spletnik_ru Panenka i živá verze

Panenka je živou kopií olympijské sportovkyně. Barbie si vypůjčila nejen kostým šermířky, ale i její atletickou a statnou postavu. Dokonce má i výrazný make-up očí, který měla Muhammadová na olympiádě v Rio de Janeiru. 

Ibtihaj Muhammad
Autor: instagram/@spletnik_ru Ibtihaj Muhammad

reklama

reklama