Pánská kolínská jako „zbraň“ proti tygrům? V Indii ji použijí k odchytu lidožravé tygřice

Lesní strážci ve střední Indii se zatím marně snaží odchytnout tygřici, které je za posledního půl roku připisováno zabití třinácti lidi. Tygřici, kterou označují jako T-1 (pravděpodobně s odkazem na známého Terminátora), se nově budou snažit odchytit pomocí pánské kolínské, uvedl deník Independent.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Indické úřady již pro odchyt tygřice vyzkoušely všechno možné: stovky pěších vojáků, kteří pročesávají džungli, buldozery, odstřelovače, džípy, kamerové pasti, indické slony v naději, že ji obklíčí nebo drony s termálními senzory.  Vše bez úspěchu.

Tato pánská vůně, která je označována za „neodolatelnou“ pro ženy, obsahuje cibeton, látku původně získávanou z cibetčích žláz, která se nyní často vyrábí synteticky. Vědecky je pak dokázáno, že divoké kočky cibeton „poblázní“: točí se kolem něj, očichávají ho a „kochají“ se jím po několik minut.

Tygr ussurijský

Čínská medicína a smrt českých tygrů: jen vrcholek ledovce

Je to legrační, ale co máme dělat?

Rangeři tak plánují vyzkoušet novou zbraň: kolínskou Calvin Klein Obsession. „Vím, že je to legrační,“ uvedl Sunil Limaye, jeden z předních lesních správců, který hon řídí. „Ale co máme dělat?“

Za poslední desetiletí se počet indických tygrů rozrostl na největší populaci tygrů světa čítající 2500 kusů.  Ohrožené šelmy se postupně dostávají z vyčleněných rezervací a toulají se v okolí farem, případně se stále přibližují k cestám a domům, které rezervace obklopují.

To je právě případ tygřice, úřady označované jako T-1, která žije v pralesní oblasti blízko města Pandharkawada ve střední Indii. Ta již několik vesničanů z dané oblasti usmrtila a odtáhla do volné přírody.

Lidé v gruzínském Tbilisi mají zákaz vycházení, než budou všechny šelmy pochytány.

Zvířecí teror v Tbilisi: Povodeň zbořila zoo, do ulic utekli medvědi, hroši, lvi a tygři – a už zabíjejí

Kolínskou nastříkají poblíž kamerových pastí

Jakmile se tygr setká s člověkem a zabije ho, může se v něm rozvinout chuť na lidské tělo, jehož maso je sladší než většiny ostatních živočichů, řekl Nawab Shafat Ali Khan, jeden z nejpopulárnějších indických lovců. Uvedl také, že T-1 zjistila, jak snadné je člověka zabít, a tak propadla šílenství. Lesní strážci plánují nastříkat kolínskou poblíž kamerových pastí, kde by ji následně mohli obklíčit.

Minulý měsíc soudci Nejvyššího soudu rozhodli spor mezi státními úřady a ekologickými aktivisty ohledně osudu T-1 a sdělili, že lesní správci mají udělat, co je v jejich silách, aby T-1 dostali do zajetí, například do ZOO. Pokud se to nepodaří, mají však podle soudu povolení ji zabít.

reklama

reklama