Papež na skútru? Proč ne! Papež František dostal Vespu!

Každý z nás už někdy dostal nějaký ten netradiční dárek. A co teprve hlava římskokatolické církve! Ta musí dostávat doslova kvanta darů. Jeden z těch opravdu originálních je dozajista skútr, kterým papeže Františka obdaroval italský klub majitelů těchto dnes již „klasiků“ na silnici. Prohánět se na něm ulicemi Říma František ale nebude.
Papež František dostal Vespu
Papež František dostal Vespu
Twitter/Zenit English ‏

reklama

Jak to, že si papež František svůj nový dar ani na vlastní kůži nevyzkouší? Důvod je prostý, Vatikán má se skútrem trochu jiné úmysly. Jelikož se na hlavu římskokatolické církve nesluší, aby se proháněla Římem na skútru, a to ani když se jedná o tak populární značku, jakou je Vespa, půjde tento dar do dražby.

Kdy se bude konat dražba, jejíž výtěžek půjde na dobročinné účely, ještě není známo.

 

 

Darovaný model má poznávací značku BF362918- B jako počáteční písmenou papežova civilního příjmení Bergoglio a F, které značí jméno František. 36 je pak rok narození papeže.

Zajimavostí je, že dary, které jsou určeny pro papeže Františka jsou předávány kardinálovi Konradu Krajewskému, kterému se díky této funkci říká „papežův almužník“. A byl to právě Konrad, kdo jako první skútr darovaný italským klubem majitelů vyzkoušel. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!