Pardubická nemocnice je bez ředitelky. Dnes ji odvolalo představenstvo

Ředitelka pardubické nemocnice Štěpánka Fraňková končí. K dnešnímu datu ji odvolalo představenstvo. Odvolání souvisí s případem poškození zdraví novorozence, potvrdil na svém Facebooku hejtman kraje Martin Netolický.
Nemocnice v Pardubicích je bez ředitelky
Nemocnice v Pardubicích je bez ředitelky
Pardubická nemocnice

reklama

Další opatření budou následovat. „Jako zástupcům vlastníka, tedy Pardubického kraje, a zástupcům občanů kraje nám záleží na poskytování kvalitní, dostupné zdravotní péče lege artis (podle pravidel umění lékařského). Proto již není možné dále váhat, je třeba provést srozumitelné kroky, které pomohou vrátit důvěru veřejnosti v největší zdravotnické zařízení kraje," napsal mimo jiné  Netolický na svém facebookovém profilu.

Hejtman zmínil i  případ matky a novorozeného dítěte, kterému pravděpodobně nebyly v souladu s doporučenými postupy odborné společnosti ordinovány včas léky proti nákaze streptokokem. „Vzhledem k tomu, že jde o opakovaný problém, který se objevil a je mediálně přetřásán ze všech stran, vyzvali jsme představenstvo, aby nemocnice zcela změnily styl komunikace mimořádných událostí navenek, a zároveň také k opatřením na samotném dotčeném oddělení. Obdržel jsem sice petici lékařů proti odvolání primáře, na druhé straně ovšem stojí v sázce pověst a kredibilita zařízení navenek. Představenstvo právě před několika minutami jednomyslně odvolalo ředitelku Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánku Fraňkovou s tím, že další opatření budou následovat tak, aby se situace urychleně vrátila do standardní situace. Zajímá mě ovšem i to, co se stalo před přijetím pacientky. Proč občanka Vamberka z Královéhradeckého kraje nebyla ani vyšetřena ve své spádové nemocnici v Rychnově nad Kněžnou? Proč Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje pacientku nepřevezla do spádové Fakultní nemocnice Hradec Králové? Proč musela ve vozidle ZZS ujet 108 km? To jsou otázky stejně vážné, jako problém v PKN. Proto jsem inicioval na čtvrtek tohoto týdne schůzku, kde by si všichni zainteresovaní měli vyměnit informace, co se vlastně stalo," komentoval situaci hejtman Netolický.

Nemocnice na náš dotaz reagovala sms zprávou, že nám zašle krátké prohlášení. Přinášíme ho v plném znění: 

Představenstvo Nemocnice Pardubického kraje dnes jednomyslně a s okamžitou platností odvolalo MUDr. Štěpánku Fraňkovou z funkce oblastní ředitelky pro zdravotní služby Pardubické a Chrudimské nemocnice.

Svěřené kompetence si z důvodu potřeby realizovat přijímaná opatření okamžitě rozdělili jednotliví členové představenstva společnosti MUDr. Tomáš Gottvald, MHA, a MUDr. Vladimír Ninger, Ph.D.

Důvodem odvolání byla nespokojenost s manažerským řízením a snižující se kredibilita Pardubické nemocnice.

reklama

reklama