Patnáctiletý satanista zapálil dřevěný pravoslavný chrám jenom proto, že se mu nelíbil

Teprve patnáctiletý student zapálil dřevěný pravoslavný Chrám Zesnutí přesvaté Bohorodičky na ruském ostrově Kiži. Mladý výtržník se hlásí k satanismu, chrám prý zapálil jenom proto, že se mu nelíbil.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Případ mladého žháře řeší světová média. Patnáctiletý školák přijel na ostrov navštívit svou babičku. K zapálení pravoslavného chrámu se sám přiznal. Činu ale v žádném případě nelituje. Chlapec nenávidí pravoslavnou víru, což byl také důvod toho, proč chrám zapálil- nelíbil se mu. Mimo jiné se hlásí k satanismu.

Tohle je opravdu děsivé...

FOTO: Porodí žena satana? Na ultrazvuku se budoucí mámě objevil děsivý přízrak!

Chrám pochází z 18. století a podle expertů se jednalo o jeden z výjimečných církevních objektů, který přežil sovětskou éru. Postaven byl z borovicového a jedlového dřeva a unikátní byl například i v tom, že na stavbě nebyl použit jediný hřebík. V devadesátých letech minulého století byl chrám zařazen na seznam chráněných kulturních památek UNESCO.

Podle odborníků, nemá stavba šanci na záchranu. Jak se zdá, ani řádění sovětského svazu se nemusí rovnat naštvanému puberťákovi, který skončil v rukách zákona. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!