Pavel Fischer bez cenzury: Nejsem expert na lidská práva, výroku o homosexuálech lituji

Pavel Fischer v pořadu Názory bez cenzury
Pavel Fischer v pořadu Názory bez cenzury
archiv FTV Prima

reklama

Bývalý český velvyslanec a současný kandidát na prezidenta Pavel Fischer nedávno rozvířil internetové diskuze svým výrokem o tom, že by homosexuála nejmenoval do funkce ústavního soudce. V online pořadu Názory bez cenzury přiznal, že se za něj cítí trapně a lituje toho, že na dotaz, který podle něj postavil na jednu rovinu homosexuály a pedofily, nedokázal zareagovat tím, že ho nechal bez komentáře.

„Já můžu za soudce v dobré míře jmenovat pedofily nebo homosexuály, kteří žijí v partnerství, aby to bylo vyrovnané. Tak takového člověka já bych tam nikdy nejmenoval. Protože ústavní soud je poslední instancí, která o­ těchto věcech rozhoduje,“ pronesl kandidát na prezidenta Pavel Fischer při setkání s občany v Katolickém domě v Blansku.

Dle jeho slov šlo o reakci na dotaz, který posadil pedofilii a homosexualitu na jednu rovinu. „Víte, kandidát na prezidenta musí mluvit ke všemu, k nemoci diabetes, k domácím porodům, k problematice například ochrany zvířat, těch témat je tolik, že já na všechna nejsem expert a uvědomuji si, že se mám co učit,“ přiblížil v online pořadu Názory bez cenzury Fischer.

Marek Hilšer v pořadu Názory bez cenzury

Marek Hilšer bez cenzury: Od Soukupa jsem pozvání nedostal, neposkytnou úplný obraz

Fischer se za svůj výrok cítí trapně

Přiznal, že ho v současné době mrzí fakt, že na tento dotaz neuměl včas reagovat tím, že ho nebude komentovat. „Ten výrok byl nešťastný, já jsem se za něj omluvil a vlastně se za něj cítím trapně a nechci se k němu více vracet. Na druhou stranu mě ale přivedl k tomu, že se na mě obrátila celá řada osobností a organizací a vlastně jsem si u toho uvědomil, že mluvit o někom není totéž, jako mluvit s někým,“ uvedl v online pořadu Názory bez cenzury kandidát na prezidenta Pavel Fischer.

Od té doby se setkal nejen s homosexuálem žijícím v registrovaném partnerství, ale i se zástupci organizací, které se jejich právy zabývají. „Takže musím říct, že jsem od té doby měl možnost to i konfrontovat a uvědomil jsem si, že to byl výrok, který zaznít neměl a který ani nebyl určen pro velké publikum. Byla to otázka v malém počtu lidí a ani to nebylo určeno pro zveřejnění,“ upřesnil Fischer.

Na celý díl online pořadu Názory bez cenzury s prezidentským kandidátem Pavlem Fischerem se můžete podívat zde: 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Názory bez cenzury - Pavel Fischer

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!