Pečovatelský ústav vyměnili za metalový festival. Dvojici seniorů musela zpět dopravit policie

Dva postarší Němce zřejmě omrzel pobyt v pečovatelském ústavu a rozhodli se vrátit do puberťáckých let. Jak jinak si totiž vysvětlit, že dvojice seniorů ze zařízení utekla a vydala se navštívit jeden z největších metalových festivalů na světě? A zalíbilo se jim tam natolik, že zpátky je museli dopravit až policisté. O jejich neobvyklém dobrodružství informoval server Deutsche Welle.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Příběh lehce připomínající snímek „Než si pro nás přijde“ s Jackem Nicholsonem v hlavní roli se odehrál ve městě Dithmarschen na severu Německa. Během páteční noci zmizeli ze zdejšího pečovatelského zařízení dva stařečci. Personál okamžitě zalarmoval policii, která zahájila pátrací akci.

Jaké ale bylo překvapení, když se dvojice pohřešovaných našla v areálu, kde se konal jeden z největších metalových festivalů na světě – Wacken Open Air. Policejní mluvčí Merle Neufeldová pro stanici Norddeutscher Rundfunk uvedla, že oba muži byli „zmatení“ a „dezorientovaní“. Zpátky se jim ale rozhodně nechtělo. „Na tom metalovém festivale se jim evidentně líbilo,“ dodala Neufeldová.

Zpět do ústavu je dopravili policisté

Není se čemu divit. Na festivale pro 75 tisíc lidí totiž tento víkend hráli například Judas Priest, Nightwish, Helloween nebo Sepultura. Policisté proto museli oba výtečníky eskortovat zpět do pečovatelského ústavu za pomoci taxíku a služebního auta.

Celkově policie vyhodnotila festival jako poměrně klidný. Kromě dvou hudbychtivých seniorů a několika přečinů spojených s drogami nemuseli strážci zákona řešit žádný závažnější incident.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama