Pedofilie nezabíjí, na rozdíl od potratu. Americký kněz vyvolal poprask

Kněz z amerického Rhode Islandu, jenž měl snahu vyloučit ze společenství či svatého přijímání zákonodárce souhlasící s potraty, naznačil, že potraty jsou horší než zneužívání dětí. Informoval o tom server The Guardian.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

„Nemluvíme o žádné jiné morální otázce. Někteří možná srovnávají pedofilii a potrat. Pedofilie nikoho nezabijí a tohle (potrat) ano,“ uvedl pro tamní televizi WJAR reverend Richard Bucci, který naplnil novinové titulky už minulý týden poté, co zveřejnil seznam čtyřiačtyřiceti státních zákonodárců, které by vyloučil z církevního společenství kvůli jejich podpoře „reprodukčních práv“.

Zákaz činností souvisejících s církví

Citujíce dva tisíce let staré katolické učení, kněz v tamním církevním bulletinu Sacred Heart navrhl, aby zmíněným zákonodárcům souhlasícím s potraty bylo zamezeno být svědky u manželských obřadů, čtení z bible během pohřbů nebo kmotrovství.

Demokratický senátor Adam Satchell uvedl, že je svým objevením se na seznamu znepokojen. Zejména, když se měl za dané konstelace stát kmotrem své neteře. „Moje žena byla nadšená,“ uvedl. „Měl to být její první kmotřenec, ale nyní nemůžeme.“

Co způsobuje pedofilii?

Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé děti?

Další demokratická reprezentantka Carol Hagan McEntee uvedla, že byla během pohřbu svého příbuzného požádána, aby odešla. Buccim jí navíc bylo zamezeno pronést řeč. Haganová, jejíž sestra dříve svědčila v případu sexuálního zneužívání kněžím, reagovala, že „ohavný zločin, který (Bucciho) předchůdce spáchal na její sestře, je nesrovnatelný s jeho vírou, že jsme svým hlasováním udělala něco špatně“.

Zlomené hlasy, ukradli jim dětství, zničili jim životy

„Jestliže říká, že pedofilie nezabíjí lidi, pak evidentně nechápe,“ uvedla pro CBS. „Měl přijít do státní budovy a naslouchat svědectvím, protože spousta obětí už není déle s námi… Zraněné hlasy, které jsem slyšela – ukradli jim dětství. Prakticky zničili jejich životy. A ti, od nichž to slyšíme, jsou ještě ti šťastní, protože to jsou ti, kteří jsou stále naživu, nezemřeli na předávkování nebo sebevraždu,“ uvedla své zkušenosti s obětmi dětského zneužívání.

Další reprezentantka státu Jule Casimiro ve svém prohlášení uvedla, že se „katolická církev musí podívat sama na sebe“, aby viděla, proč se zavírají kostely a proč ztrácí své věřící. „Může to být i kvůli poslednímu prohlášení pana Bucciho, že 'nikdo nikdy nezemřel na pedofilii',“ měla říci.

Mluvčí tamní katolické diecéze zatím na aktuální kauzu nereagovala. Zmínila však, že církev poskytuje podrobné pokyny pro svátosti, ale nakonec je pastorovou poviností je uplatňovat ve své farnosti v souladu s církevním zákonem. „Protože církev svěřuje každému pastorovi povinnost učení, posvěcování a řízení jeho farnosti,“ a každodenní pastorační a administrativní rozhodnutí jsou přijímány na lokální úrovni farnosti.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!