Pejskaři z plzeňského sídliště si musí dávat pozor: Nejspíše se tam pohybuje travička psů

Majitelé psů v Plzni na Lochotíně by se měli být na pozoru. Vypadá to totiž, že po sídlišti chodí žena, která nejspíš nemá ráda psy. Podle místních se je prý snaží otrávit.
13. 2. 2018 KRIMI: POLICISTÉ V PLZNI ŘEŠÍ NĚKOLIK PŘÍPADŮ OTRÁVENÝCH PSŮ
13. 2. 2018 KRIMI: POLICISTÉ V PLZNI ŘEŠÍ NĚKOLIK PŘÍPADŮ OTRÁVENÝCH PSŮ

Někteří obyvatelé plzeňského sídliště Lochotín se v uplynulých dnech obrátili na policii s tím, že sídliště prý obchází žena, která jim nabízí, že nakrmí jejich psy. Podle místních prý žena tvrdí, že má u sebe zbytky jídla ze školní jídelny. Někteří nejspíš ženě uvěřili. Jenže záhy skončili se svým mazlíčkem u veterináře.

„Pokud je tady opravdu někdo, kdo takhle trápí psy a lidi tím pádem, tak ho vyzývám, ať toho nechá, protože té zloby už je mezi lidmi dost. Prosím vás, přestaňte a chovejte se jako lidé,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima starosta Plzně - Lochotína Miroslav Brabec.

Stovky psů z množírny hledají nodé domovy

Stovky týraných psů hledají nové domovy. V jakém jsou stavu?

Na policii se zatím obrátili pouze dva lidé

„Normální tragédie. Nedovedu si představit člověka, který je schopný ublížit psovi, vůbec živému zvířeti,“ řekl jeden z pejskařů. Podobnou zkušenost má za poslední dny minimálně šest lidí. Na policii se zatím obrátili pouze dva z nich.

„V prvním případě došlo dokonce i k uhynutí psa. Jeho majitel v ranních hodinách zjistil špatný nebo zhoršený stav zvířete, kdy ho následně odvezl na veterinu, kde ho léčili pro podezření na otravu,“ upřesnila policejní mluvčí Plzeňského kraje Veronika Hokrová.

Prvního psa našel u rodinného domu otráveného jeho majitel. Druhý pes ze stejné čtvrti skončil u veterináře bezprostředně po venčení. Jestli spolu tyto dva případy souvisejí, zatím policisté nemohou potvrdit. Potřebují i další svědecké výpovědi. Pokud jste tedy v Plzni na Lochotíně viděli něco neobvyklého, obraťte se na policii nebo na naši Krimi linku (607 300 100).

reklama