Pes prezidenta Macrona si ulevil přímo uprostřed jednání

24. 10. 2017 ZPRÁVY: PES PREZIDENTA MACRONA SI ULEVIL PŘÍMO UPROSTŘED JEDNÁNÍ
24. 10. 2017 ZPRÁVY: PES PREZIDENTA MACRONA SI ULEVIL PŘÍMO UPROSTŘED JEDNÁNÍ

reklama

Ani francouzský prezident Emmanuel Macron nemá příliš v lásce novináře. Zatímco před volbami si je hýčkal, teď je často odhání. Pečlivě si vybírá, koho si do paláce pustí. No a těžko říct, jestli si štáb, který natočil jeho poslední schůzku s ministry, polepší, nebo naopak definitivně zavře dveře. Na schůzce se totiž stala poněkud nečekaná událost. Domácí mazlíček prezidentského páru si ulevil přímo uprostřed jednání.

Jmenuje se Nemo a do luxusních komnat Elysejského paláce se nastěhoval teprve nedávno. Emmanuel Macron a jeho žena si 18měsíčního křížence labradora adoptovali z útulku, a tak se z nalezence přes noc stala hvězda politického a společenského života. Prezidentský protokol už zvládá hravě.

Státní návštěvy vítá po boku svého pána umírněným vrtěním ocasu a jak vidno, před objektivy fotografů pózuje s nonšalancí protřelého mediálního mazáka. Nemo zná určitě i nejedno státní tajemství. Vždyť se pravidelně účastní skoro všech prezidentských schůzek, a to i těch mezi čtyřma, v tomto případě tedy šesti očima.

Anglický setr (ilustrační foto)

Žena se starala o nemocného psa. Podle soudu má právo na placené volno

Prezidentský domácí mazlíček si ulevil přímo uprostřed jednání

Na posledním setkání se třemi mladými ministry Macronovy vlády se ale evidentně nudil a rozhodl se atmosféru trochu rozproudit a tak u krbu zvedl nohu a ulevil si. Ministr teritoriální kohoze Jilien Denormandie se ho zeptal, zda to jeho pes dělá často. „Ne. Zřejmě jste vyvolali u mého psa zcela neobvyklé chování,“ upozornil francouzský prezident Macron.

Krbové obložení prezidentské pracovny něco vydrží. Ostatně Nemo není první, kdo dává historickým prostorám pěkně zabrat. Čivava Nicolase Sarkozyho s oblibou ohryzávala rohy a nožičky starožitného nábytku. Jejich oprava prý stála prezidentskou kancelář desetitisíce eur.

Autor: Gabriela Božilová

reklama

reklama