Pes přišel na policejní stanici oznámit, že se ztratil

Zvířata nás mnohdy dokáží svou inteligencí překvapit více než lidé. Neuvěřitelně chytrý pejsek totiž sám přiběhl minulý týden na policejní stanici Odessa v Texasu, kde podle policistů vyskočil předními tlapkami na přepážku a „pozdravil je svým velkým úsměvem“. Ti prý ihned poznali, že nejspíše utekl z domova a situaci přišel na služebnu „oznámit“.
Pejsek přiběhl na policii
Pejsek přiběhl na policii
Facebook/@Support Our Permian Basin Police Officers

reklama

Podle strážníka Rustyho Martina pes nevypadal, že by žil na ulici. Měl obojek, byl čistý a dle všeho dobře živený. Na obojku však chyběla jeho identifikační známka, policisté se tedy rozhodli přivolat odborníky a nechat zkontrolovat jeho údaje pomocí identifikačního čipu pod kůží. Mezitím si veselý pejsek, jehož jméno je Chico, jak se později zjistilo, získal srdce celé služebny. „Našli jsme tenisový míček a házeli mu ho. Všichni jsme si ho zamilovali,“ sdělil serveru 9gag Martin.

Než ale kdokoli stihl Chicův čip zkontrolovat, pes ze stanice vyběhl prý úplně stejně, jako do ní přiběhl a policisté ho pak několik hodin marně hledali. Druhý den se jim ale naštěstí ozvali Chicovi majitelé a strážníky uklidnili, že uprchlík je v pořádku doma. Zjistilo se také, že bydlí jen necelé dva kilometry od stanice - je tak možné, že se Chico za muži zákona ještě někdy přijde podívat.

reklama

reklama