Pes z Anglie zapnul mikrovlnku a způsobil požár

Manželská dvojice z městečka Stanford-le-Hope v hrabství Essex nechala svého psa samotného doma. Manželé totiž nečekali, že husky obratně zvládne zapnout mikrovlnku a způsobit tak požár.
Mazlíček naštěstí přežil
Mazlíček naštěstí přežil
Instagram/@bbc_russian

reklama

Jak se ukázalo o něco později, majitel nechal v mikrovlnce jídlo a elektrický přístroj byl stále zapojen v zásuvce. Balení housek, které leželo uvnitř, vzplálo a začal požár. Majitelé se o ohni dověděli díky mobilní aplikaci, která poukázala na to, že se po jejich příbytku rozprostřel dým.

Jak zmínili hasiči, díky dané aplikaci se dověděli o požáru v podstatě okamžitě také a mohli tak určit, jak rozsáhlé plameny jsou. Když dorazil hasičský sbor na místo, celá kuchyň byla v kouři. Okamžitě tak prověřili ostatní místnosti a prozkoumali škody. Domácímu mazlíčkovi se nic nestalo.

„Tento případ dokazuje, že mikrovlnka se nemá využívat ke skladování potravin, a když se nepoužívá, nic v ní nemá být,“ uvedl jeden z přítomných hasičů. „Dávejte pozor na to, aby bylo vaše zařízení čisté a aby v něm nebyly žádné předměty, pytlíky či jídlo. Děti i domácí mazlíčci mohou mikrovlnku bez problémů zapnout a způsobit nevídanou škodu,“ zdůraznil.

V roce 2013 hladový pes, kterého nechali majitelé v přednovoroční večer doma, způsobil ohromný požár v jednom z alpských resortů. Pes při svých pokusech dostat se k jídlu zapnul troubu. Chata kompletně shořela a pes zemřel. S požárem bojovalo kolem 140 hasičů v průběhu 3 hodin.

reklama

reklama