Pěstování květin v ulicích Prahy 3: Nejdříve kritika, teď ale starostka obrátila

Pěstovat květiny ve veřejném prostoru je naprosto nepřípustné. Tedy alespoň podle nedávného prohlášení starostky Prahy 3. Po vlně kritiky a mediální smršti, která se po jejím vyjádření spustila, svůj názor změnila. Teď chce květiny sázet všude.
7. 5. 2018 ZPRÁVY: PĚSTOVÁNÍ KVĚTIN NA ULICI PRAHA 3 ZKRITIZOVALA, JINÉ MĚSTSKÉ ČÁSTI HO NAOPAK VÍTAJÍ
7. 5. 2018 ZPRÁVY: PĚSTOVÁNÍ KVĚTIN NA ULICI PRAHA 3 ZKRITIZOVALA, JINÉ MĚSTSKÉ ČÁSTI HO NAOPAK VÍTAJÍ

reklama

Zdá se, že jiným městským částem pěstování květin na ulici problém nedělá a dá se říct, že ani starostce Prahy 3 tolik nevadí samotné květiny, jako plůtky, které kolem nich lidé nainstalovali.

„Lidé ve snaze ochránit rostliny před poničením svévolně oplocují rabátka. Někde zase instalují zábrany na kovové konstrukce u stromů ve stromořadí. Vzhledem k tomu, že se jedná o veřejný prostor, nejsou tyto instalace přípustné,“ tvrdila starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Právě pod tímto výrokem se pak na sociálních sítích strhla smršť. A jen co se celou kauzou začala zabývat i média, starostka úplně otočila.

„Já bych chtěla, aby těch kytek ve veřejném prostoru, takto vysazovaných, bylo víc. Proto připravuji projekt Adopce stromů. Každý člověk na mapě na webu si bude moct zarezervovat svůj strom a dělat si svoji zahrádku,“ tvrdí najednou Hujanová.

ilustrační foto

Začínají opravy na pražské náplavce, ke kompletnímu uzavření ale nedojde, uklidňuje vedení radnice

Praha 7 zahrádkáře vítá

Sám Spolek pouličních zahrádkářů se s kritikou své činnosti ze strany města setkal poprvé. Květiny ve veřejném prostoru totiž sází i jinde například v Praze 2 a v Praze 7.

„My tyto aktivity jednoznačně vítáme. Když si někdo chce kreativně vytvořit malinkou zahrádečku nebo chce to rabátko kolem stromu upravit k obrazu svému, tak se tomu rozhodně nebráníme,“ říká zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Prahu zdobí i opletené stromy

Pražské ulice ale někteří občané nezkrášlují jen květinami. Mohli jste v nich narazit například i na opletené stromy. Na svědomí je má Spolek pouličních pletařek. Ten se s kritikou, že by tak narušoval veřejný prostor, zatím nesetkal.

„Zpětnou vazbu máme vždycky jenom od lidí. Počítáme s tím, že může zasahovat proti nám třeba policie, protože je to prostě partyzánské,“ říkají členky skupiny partyzánských pletařek.

Zajímavé přitom je, že se opletené stromy nachází v Praze 8, kde se před 2 lety řešil spor týkající se pěstování květin a narušování veřejného prostoru. Teď už je ale městská část benevolentnější a svým občanům v těchto aktivitám nebrání.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!