Pětiletá dívka byla znásilněna na půdě americké ambasády v Indii

Policie v Novém Dillí zadržela první únorovou sobotu pětadvacetiletého muže. Měl znásilnit pětiletou dívku, a to v areálu americké ambasády, kde násilník i oběť žili.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
(ZDROJ: Pixabay)

reklama

Rodiče pětileté dívky pracují na ambasádě a tak si, jako každý jiný den, dívenka hrála venku před byty pro zaměstnance. „Oběť byla zlákána a znásilněna sousedem,“ řekl pro CNN komisař místní policie Eish Singhal. Stalo se to, když násilníkovi rodiče nebyli doma.

Podle Hindustan Times si násilník myslel, že to dívenka nikomu neřekne. Ta se ale svěřila své matce, která ji odvezla k lékaři a zavolala policii. Pětiletá oběť na pachatele pak bez jediného zaváhání ukázala. Pětadvacetiletý muž byl ihned zadržen a obviněn ze znásilnění.

Násilník na velvyslanectví pracoval jako řidič a žil se svým otcem, který je tam zaměstnaný stejně tak, jako otec oběti. Celou ambasádu incident pobouřil. „Tímto závažným pochybením zaměstnance jsme byli hluboce znepokojeni,“ řekl pro CNN mluvčí velvyslanectví.

V Indii je hlášeno okolo 100 znásilnění denně. Experti však tvrdí, že číslo sexuálních obětí je ve skutečnosti mnohem vyšší, protože mnoho žen se z různých důvodů stydí a zločin nenahlásí. Novelizovaný zákon však za znásilnění prodloužil trest odnětí svody a zavedl trest smrti v případech, kdy je oběť mladší 12 let.

 

iPrima, CNN

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!